На бізнесвумен Шевцову наклали санкції разом із Клюєвим і Арбузовим – це цинізм і зведення рахунків
Про санкції проти українців як інструмент розправи. Звернув увагу на абсурдну ситуацію з бізнесвумен, громадянкою України Альоною Шевцовою, проти якої введені санкції рішенням РНБОУ.
Відразу відкидаю всі натяки, що вона дотична до грального бізнесу, а це щось страшне.
Гральний бізнес сам по собі – не добре і не погано. В Україні він один із небагатьох, який стабільно генерує прибуток і, відповідно, податки у бюджет. І у владі йде дуже жорстка боротьба за можливість приглядати за цією сферою, боротьба між чиновниками Кабміну і силовиками різних відомств. На жаль, це курування занадто часто зводиться до спроб можновладців отримати тіньовий дохід.
Але, повертаючись до Альони Шевцової, нагадую: санкції проти громадян України є більш жорстким інструментом, ніж навіть ув'язнення. Людина під санкціями самостійно собі їжу купити не може, бо банківські картки заблоковані. У випадку із Шевцовою мова йде про багатодітну матір, що робить ситуацію вкрай цинічною. І з усіма ознаками зведення особистих рахунків. Це підкреслює й те, що Альону Шевцову запхали у санкційний список разом із відомими ворогами України, такими як Арбузов та Клюєв.
До речі, санкціонована людина не може займатися волонтерством, тобто страждають ті підрозділі ЗСУ і медичні заклади для фронтовиків, які плідно співпрацювали з Альоною Шевцовою.
Вона прямо називає тих, хто підвів її під санкції. Це колишній заступник генпрокурора Дмитро Вербицький та колишній співробітник СБУ Артем Шило. Обидва, скажемо м'яко, не моральні авторитети України, бо є персонажами журналістських (і не тільки) антикорупційних розслідувань.
Але гострота ситуації в тому, що рішення РНБОУ щодо санкцій вводиться указом президента України. Зрозуміло, що зараз Володимир Зеленський украй заглиблений у вельми непросту міжнародну ситуацію, розбиратися із санкціями бажання немає.
Але прийде час, і те, що зараз пишуть у соцмережах, стане доведеним фактом: санкції проти громадян України є позасудовим і дуже скомпрометованим інструментом, що обмежує права громадянина і, відповідно, суперечить Конституції України та діючому законодавству.
Ті, хто підсовували санкції на підпис, кудись розбіжаться та поховаються, і відповідати доведеться саме президентові. І, швидше за все, ця контроверсійна тема спливе вже на найближчих виборах після припинення бойових дій.
Джерело: Alex Kochetkov / Facebook