Росіяни самі визнають, що війна стала найактуальнішою проблемою РФ. І її вже не прикриєш фіговим листочком "СВО"
100 тис. спеціальних і часткових трупів.
"Спеціальна воєнна операція" пронизує вздовж і впоперек усю Росію. Вона пронизує кожен будній і вихідний день росіянина. Вона пронизує кожне медіа: від "Новоуренгойского обозрения" через "Вестник Сыктывкара" до центральних федеральних програм із Дмитром Кисельовим, похмурих каналів Гіркіна та ура-патріотичних каналів Соловйова в Telegram, "ВКонтакте" та "Одноклассниках".
Щотижня, згідно з медіамоніторингом Інституту конфліктології та аналізу Росії, "СВО" звучить мінімум у 700 тис. повідомлень новин у російських медіа й соціальних мережах. Щотижня пов'язані із "СВО" теми лунають у десятках і сотнях тисячах повідомлень новин у російських медіа та соціальних мережах – такі як "часткова мобілізація", "наступ", "стратегічна оборона" тощо.
"Спеціальна воєнна операція" є найбільш актуальною проблемою в сьогоднішній Росії. Це стверджують самі росіяни, відповідаючи на запитання у соціологічному дослідженні Інституту конфліктології та аналізу Росії – "Дзеркало Росії". Щойно почувши запитання, вони називають її такою без тіні сумніву і навіть не дочекавшись зачитування варіантів відповідей. Усі інші проблеми – фінансові, економічні, охорони здоров'я – тьмяніють порівняно з нею і відходять на задній план.
Іншими словами, "СВО" перевернула життя російського суспільства. Нічого немає. Ні кіно, ні театру, ні книжок, ні газет. Одна суцільна "СВО".
Те, що замислювали "віртуальною спеціальною операцією" десь там, вилилося в реальну звичайну війну прямо тут і зараз. Це усвідомило вже й російське суспільство, тим паче, що більшість громадян мають тих, кого забрали на цю війну, і третина вже має тих, хто встиг на ній загинути.
Кремль і далі завзято прикриває воєнні дії протяжністю сотні кілометрів фіговим листочком "СВО", а мобілізацію громадян не менш фіговим листочком "частковості". Намагаючись не говорити про те, що мобілізація хоч і часткова, але перманентна. Отже, пропонуючи військовозобов'язаним у Росії жити за принципом гладіаторів: "мобілізуйся ти сьогодні, а я завтра".
Черговий "ювілей" – цього разу 100 тис. мертвих російських солдатів – укотре підсвітив розтяжку пропаганди: з одного боку, воюємо не з якоюсь Україною, а цілим НАТО, а з іншого боку, нікому не оголошуємо війни. Навіть якійсь там Україні й продовжуємо "спеціальну воєнну операцію" із частковою мобілізацією.
Одне заважає. Трупи російських солдатів, що рясно їдуть назад, важко назвати "спеціальними". Хоча деякі з них, у низці випадків, можна визначити як "часткові".
Джерело: "ГОРДОН"