Як накажете компенсувати відтік трудових ресурсів з України, якщо іноземцю мінімально потрібно платити 35 тис. грн?
Іноземці згодні працювати в Україні за менші гроші, ніж 35 тис. грн, встановлені Кабміном, зазначив засновник і глава групи компаній "Текстиль-Контакт" Олександр Соколовський.
Продовжу про озвучену Кабміном мету – зростання економіки на 40% за п'ять років і плюс мільйон робочих місць. Це реально, але тільки якщо методично, крок за кроком щось робити для поліпшення умов ведення бізнесу та інвестклімату. І не тільки глобальні реформи, але і вкрай необхідні прості зміни, які не спричиняють особливих суперечок і які можна ухвалити швидко та рішуче. Як від загальних слів перейти до конкретики?
Порада Кабміну №2. "Текстиль-Контакт" уже давно зіткнувся з мало кому відомою проблемою працевлаштування іноземних працівників в Україні.
У багатьох галузях, зокрема нашій – текстильній, є кадровий дефіцит. Він завжди був, а протягом останніх років із міграцією трудових ресурсів стало ще складніше. Текстильним спеціальностям до того ж уже давно не вчать ні у закладах вищої освіти, ні в училищах. Доводиться або навчати новачків безпосередньо на виробництві, або запрошувати текстильників з Узбекистану.
Але, на жаль, два роки тому Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою мінімалка для іноземців має бути не меншою ніж 10 мінімалок, тобто 35 тис. грн. Причому вони згодні працювати за менші гроші, а ми не готові стільки платити. І ще приблизно 17 тис. грн при цьому потрібно сплатити у вигляді податків на зарплату.
Окрім того, здобути дозвіл на роботу для іноземця – це величезна проблема і купа контролерів, включно із СБУ. Що залишається – ризикувати, не оформляти і платити в конвертах? Дякую, але ні... І як виробникам накажете компенсувати відтік трудових ресурсів?
Я вже озвучував цю проблему. Але повторюся, що не бачу сенсу в цій нормі і пропоную її якнайскоріше прибрати! Тим паче, що це стосується не тільки текстильної галузі.
Джерело: Александр Соколовский / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора