"Нульове" декларування – як це швидко та ефективно зробити на користь Україні G

Фото: Політична Партія "Основа" / Facebook

14 грудня в парламенті зареєстрували законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, який передбачає "мирний економічний договір" між державою і бізнесом. Глава політичної партії "Основа" Андрій Ніколаєнко у своєму блозі пише, що всі здорові політичні сили мають долучитися до роботи з просування цього документа.

Кабмін Гройсмана зірвав подання важливого, стержневого для ефективної боротьби з корупцією та деофшоризації економіки документа – законопроекту про проведення одноразового декларування активів фізичних осіб. Уряд мав це зробити ще до 7 січня, відповідно до п. 11 ст. 16 закону України "Про валюту і валютні операції". Але, очікувано, не зміг.

Тому я і мої колеги по партії "Основа", припускаючи, що в передвиборчий період Кабміну, як завжди, буде не до виконання своїх обов'язків, ще наприкінці минулого року взяли на себе цю частину роботи. 14 грудня в парламенті було зареєстровано законопроект №9405 під авторством народного депутата України Сергія Тарути. Документ так і називається – "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів (щодо особливостей декларування та оподаткування активів/доходів фізичних осіб у рамках програми розкриття інформації)".

Ми відкрито пропонуємо всім здоровим політичним силам – не треба витрачати час на розроблення нового проекту. Можна вже зараз долучитися до роботи з просування наявного документа і реалізації ідеї "нульового" декларування.

Ще раз нагадаю суть законопроекту: фактично йдеться про укладення мирного економічного договору між державою і бізнесом у межах програми розкриття інформації.

Законопроект передбачає введення особливостей декларування та оподаткування активів вартістю понад 150 тис. грн і доходів фізичних осіб у межах програми розкриття інформації.

Програма діятиме 18 місяців і містить дві складові:

  • проведення станом на 31 грудня 2020 року одноразового декларування майнового стану, активів (доходів). Водночас не потрібно подавати декларацію, якщо сумарна вартість об'єктів декларування нижча ніж 2 млн грн. Граничний строк подання декларації – до 1 травня 2021 року;
  • введення з 1 червня 2019 року до 1 жовтня 2020 року особливостей стягнення ПДФО з активів (доходів), які не задекларовано в минулих періодах.

Докладно алгоритм використання норм законопроекту ми вже викладали у ЗМІ.

Ще раз зазначу, що ця програма не є податковою амністією, оскільки актив оподатковують за стандартними ставками ПДФО. Також ця програма не поширюється на корупційні капітали і має запобіжники від їх легалізації.

Реалізація програми розкриття інформації дасть можливість повернути в Україну капітали, які було вимушено виведено бізнесом. Вони стимулюватимуть економічне зростання, створення нових робочих місць і припинення залежності країни від зовнішніх кредиторів. Потенційно протягом найближчих півтора-двох років уряд зможе розмістити ОВДП на $1015 млрд, що значно знизить боргове навантаження.

Також нульове декларування зробить неможливими накопичення і використання активів "із нізвідки", що значно обмежить сферу "комфортної" легалізації корупційної ренти і злочинних капіталів.

"Основа" сьогодні розробляє також низку інших нормативно-правових документів, які є блоками у фундаменті пропонованої нами Економічної конституції. Швидке ухвалення і реалізація положень Економічної конституції забезпечить Україні такий необхідний їй вибух економічного зростання.

Про необхідність і важливість реалізації низки положень програми розкриття інформації заявляли і представники команди нового президента України Володимира Зеленського. Тому, якщо все сказане ними напередодні виборів – не передвиборчий піар, а стратегічна лінія, ми пропонуємо керівництву країни реалізувати наші напрацювання спільно.

Джерело: "ГОРДОН"