Україна може щодня робити до 10 тис. щеплень проти коронавірусу. Але треба визнати, що план пріоритетності від початку був нежиттєздатним

Фото: Андрій Волянський / Facebook

Намагатися тиснути на регіональну владу задля прискорення вакцинації населення проти коронавірусу зараз сенсу немає, вважає лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський.

Упродовж двох тижнів вакцинальної кампанії в Україні введено 19 тис. доз. У світі вводять 8 млн доз на добу. У 40-мільйонній Польщі вже щеплено 2,6 млн осіб, щодня вводять 90 тис. доз. Чи може Україна довести щоденну кількість щеплень хоча б до 10 тис.?

Може. Тільки для початку треба визнати свої помилки. Визнати, що поки все робили не зовсім так, як треба. Не змогли вчасно замовити вакцину і морочили голову країні протягом пів року. План пріоритетності від початку був абсолютно нежиттєздатним. Рекомендації групи експертів – шкідницькі. Даремно дозволили вакцинувати вагітних медиків. Жодна вагітна, я так розумію, і не зробила щеплення, але рівень довіри впав іще більше. Даремно придумали вакцинувати публічних людей залишками вакцин у флаконах. Марно не переглянули інструкції перед публікацією.

А далі? Потрібно розмовляти з людьми людською мовою. Не вдалося переконати зробити щеплення лікарів і військових – вчасно змініть пріоритетність. Віддайте вакцину тим, хто більше ризикує перехворіти на COVID-19 тяжко і, не дай боже, померти. Це літні люди і люди із хронічними захворюваннями. Приберіть фразу з інструкції про недостатню кількість даних щодо безпечності для літніх людей. Чомусь у канадській інструкції її немає, а в українській є. Не переконуйте щеплюватися тих, хто перехворів на COVID-19. Жодного наукового підтвердження переваги поствакцинального імунітету над природним на сьогодні немає. Розженіть групу національних експертів з імунізації. МОЗ загнало себе у глухий кут завдяки їхнім рекомендаціям.

Намагатися тиснути на регіональну владу сенсу немає. Якщо не зробити запропонованого вище, обладміністрації не знайдуть важелів впливу.

Джерело: Андрій Волянський / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора