Європейський регулятор закликав країни ЄС не поспішати зі схваленням російської вакцини проти COVID-19
Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) закликало країни Євросоюзу не поспішати зі схваленням російської вакцини проти коронавірусу "Супутник V". Про це 7 березня розповіла глава правління EMA Кріста Віртумер-Гохе в інтерв'ю австрійському телеканалу ORF.
В EMA заявили, що перевірок препарату з боку агентства ще не завершено, для схвалення вакцини "Супутник V" недостатньо даних.
Віртумер-Гохе сказала, що інформація про вакцину надходить від її виробників, її перевірять відповідно до європейських стандартів якості та безпеки.
За її словами, у європейського регулятора поки що немає даних про вакцинованих російською вакциною людей.
Вакцину "Супутник V" зареєстрували в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.
Водночас багато російських учених зазначало, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.
У Євросоюзі вакцини "Супутник V" не схвалив офіційний регулятор, однак низка національних регуляторів, зокрема в Угорщині та Словаччині, дозволили використовувати вакцину на своїй території. У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, в Аргентині, Болівії, Сербії, Алжирі, Палестині, Венесуелі, Парагваї й низці інших країн.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам "Супутник V", не вакцинувавши власне населення. Єврокомісія на початку березня заявила, що не веде перемовин про закупівлю вакцини "Супутник V", незважаючи на те, що регуляторний орган ЄС почав розглядати питання її ймовірного схвалення.