Злочинний клуб РФ скорочується – на боці зла залишається дедалі менше країн. Насамперед, це стосується Білорусі, з якою нам час розірвати дипвідносини
Резолюція Генеральної Асамблеї ООН про засудження фіктивних "референдумів" Москви та захоплення наших територій – це масштабне свідчення про ставлення світу до російської агресії.
У березні 2014 року, коли ми вперше мобілізували міжнародне співтовариство проти Кремля, рішення ГА ООН підтримало 100 держав. Клуб Росії склав тоді 11 країн, які виступили проти. Утрималися – 58. Це рішення, яке увійшло в історію як резолюція UN Hundred, стало основою для світової реакції на дії Москви.
Сьогодні на захист України виступили 143 держави – члена ООН. Лише четверо таких самих, як Москва, злочинних режиму Білорусі, Нікарагуа, Сирії та Північної Кореї виступили проти. Утрималося – 35.
Резолюція Генеральної Асамблеї ООН про засудження фіктивних референдумів Москви та загарбання наших територій – це масштабне свідчення про ставлення світу до російської агресії.
У березні 2014 року, коли ми вперше мобілізували міжнародну спільноту проти Кремля, рішення ГА ООН підтримало 100 держав. Клуб Росії склав тоді 11 країн, які виступили проти. Утрималася – 58. Це рішення, яке увійшло в історію як резолюція UN Hundred, стало основою для світової реакції на дії Москви.
Сьогодні на захист України виступили 143 держави – члени ООН. Лише четверо таких самих, як Москва, злочинних режимів – Білорусі, Нікарагуа, Сирії та Північної Кореї – виступили проти. Утрималася – 35.
Злочинний клуб Росії скорочується. Україна повинна відреагувати на позицію тих, хто стоїть на боці зла. Це насамперед стосується офіційної влади Білорусі, захопленої Лукашенком. З Мінськом Лукашенка слід розірвати дипломатичні відносини. Досить двозначності стосовно цього Іуди.
Ми бачимо, наскільки масштабною є підтримка планети. На користь України і на захист Статуту ООН виступили всі регіони світу.
Але не можна ігнорувати те, що група важливих держав зайняла "нейтральну позицію". Це вичікувальна позиція, з якою нам слід працювати. Китай та Індія повинні визначитися, на чиїй вони стороні – миру і права чи агресії і порушення прав?
Сам факт, що 35 держав утрималися від засудження грубого порушення норм міжнародного права, становить значну загрозу для глобального світоустрою.
На дипломатичному фронті – важлива перемога. Це значний результат, утім битва продовжується.
Дякую українським дипломатам за працю. Треба рухатися вперед. Потрібні надзусилля, щоб мобілізувати всі світові сили для перемоги над російським фашизмом.
Джерело: Арсеній Яценюк / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора