П'ять основних помилок Порошенка, які не має повторити Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, на відміну від свого попередника Петра Порошенка, дуже тонко відчуває запити українського суспільства, уважає головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
Друзі, ми отримали нового президента України – Володимира Олександровича Зеленського. Його інавгураційна промова мені сподобалася. Не тому що вона була найрозумнішою чи найзмістовнішою. А тому що меседжі, які в ній були, абсолютно відповідають сьогоднішнім запитам українського народу. Тим бажанням, які сьогодні найголовніші для нього. І поки Зеленський дуже тонко відчуває і ловить ці настрої. Головний запит українського народу сьогодні – це запит на правду. Бо нам набридло, що нас обманюють. Що ті, кого ми винаймаємо, по суті, як менеджерів, заходячи у свої високі кабінети, одразу ж стають небожителями. Що нам підсовують какавельку в обгортці Roshen і намагаються переконати, що там цукерка.
Якщо Володимир Зеленський хоче ввійти в історію і хоче, щоб його ім'ям називали вулиці, йому важливо не повторити помилок Петра Порошенка – свого попередника. Розгляньмо п'ять основних помилок Порошенка, які не має повторити Зеленський.
Помилка номер один. Не можна нацьковувати народ одне на одного. Не можна штучно робити з українців ворогів одне одному, спеціально натискаючи на болючі теми і маніпулюючи ними. Тому що в нас сьогодні є один великий головний ворог – це Росія, яка розв'язала війну на Донбасі й відібрала Крим. У такій ситуації це просто недозволено. Слава Богу, що народ України виявився мудрішим. І незважаючи на те, що команда попереднього президента витратила величезні гроші і людські ресурси, щоб розкрутити цю пропагандистську машину ненависті українців одне до одного, наш народ розібрався і зробив свій вибір, віддавши 73% голосів Володимирові Зеленському.
Помилка номер два. Красти в народу не можна. А красти на крові свого народу – це просто неможлива історія для нормальної людини, яку виховали мама й тато, а не степові шакали. Ця влада, яка фактично прийшла на крові своїх співгромадян, не просто продовжила схеми Януковича та його команди, а модифікувала їх і зробила сучаснішими. Це дало їм ще більші прибутки. Тому історія, коли за п'ять років народ України став у рази біднішим, жебраків – набагато більше, а влада стала в кілька разів багатшою, зростила далеко не одного доларового мільйонера та мільярдера, – неправильна. І таку владу треба міняти.
Помилка номер три. Україні потрібен мир. І тут дуже важливе зауваження: мир – це не синонім капітуляції. Як увесь цей час нам намагався втовкмачити Петро Порошенко. Якщо буде політична воля, якщо буде бажання, якщо президента та його команду не будуть пов'язувати з Росією якісь особисті чи бізнес-зв'язки, то я впевнена, що новий глава держави зможе домогтися припинення кровопролиття, не здаючи національних інтересів України.
Помилка номер чотири. Пам'ятаєте фразу: "Яких тобі, бл...дь, реформ ще не вистачає?". Адже ця фраза, принаймні, особисто для мене, стала таким собі девізом президентства Порошенка. Тому що вона – це концентрація всього того цинізму і дволикості, якою користувався Петро Порошенко. Адже в побуті він російськомовний. І водночас свідомо взяв курс на цькування своїх таких самих російськомовних співгромадян. Незважаючи на те, які в них заслуги, чи воюють вони на фронті, захищаючи країну точно так само, як україномовні українці. А все тому, що це було заради виборів, заради піару, а для народу – нічого. Тому Володимиру Зеленському дуже важливо проводити реформи, а не імітувати їх. Як свого часу сказав Петро Порошенко, коли ще не був президентом: якщо є бажання, реформи в Україні можна провести за рік. Будемо йому вірити, адже Петро Олексійович знається на цьому.
Помилка номер п'ять. Призначати на посади потрібно професіоналів, а не васалів і тих, хто підпорядковується. Тому що державою повинні займатися патріоти і професіонали, а не лизодупні друзі. Щойно на найвищих посадах в Україні опиняться такі люди, у нас усе буде добре. І в нас із вами теж.
Джерело: Алеся Бацман / YouTube