Як приборкати Угорщину? Спертися на позицію сильних гравців. Франція і Німеччина вкрай роздратовані рівнем угорського націоналізму
План протидії повзучій "угорщинізації" має бути тристороннім – за участю урядів України, Словаччини та Румунії, уважає політолог Тарас Березовець.
Як приборкати Угорщину? По-перше, не намагатися вирішити проблему самостійно, а спиратися на позицію сильних гравців. Франція і Німеччина вкрай роздратовані рівнем угорського націоналізму і небажанням підтримувати загальноєвропейську політику стосовно мігрантів. Що вже призвело до введення першого етапу санкцій на рівні Європарламенту.
По-друге, угорці десятиліттями здійснюють симетричну українській дискримінаційну політику стосовно Словаччини і Румунії. Тому план щодо протидії повзучій "угорщинізації" має бути тристороннім – за участю урядів України, Словаччини та Румунії, які є нашими природними союзниками, не кажучи про те, що це може підтримати Брюссель.
По-третє, не затягувати з висланням співробітників консульства Угорщини в Берегові, бо відео з роздаванням паспортів – це перехід "червоної лінії". Так, буде вислання у відповідь українських дипломатів, але це необхідний крок. Нарешті, по-четверте, потрібно скоротити кількість консульств Угорщини, зокрема, те саме консульство в Берегові, бо по сусідству є відразу три інші – у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді.
Ситуація з боку Угорщини настільки зухвала, що на нижчому рівні українсько-угорські відносини не були ніколи. Угорщина на державному рівні блокує програми зближення України і НАТО, заграє з Кремлем і домагається пом'якшення й навіть скасування антиросійських санкцій. І настав час вказати сусідам на це, провівши відповідні "червоні лінії".
Джерело: Taras Berezovets / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора