Путін може повторити прецедент перед сочинською Олімпіадою і піти на несподіваний обмін когось із українських топ-заручників

Переговори "Нормандської четвірки" в Берліні є загальним відображенням утоми їхніх учасників, уважає політолог Тарас Березовець.

Переговори "Нормандської четвірки" в Берліні є загальним відображенням втоми учасників. Перша протягом 16 місяців зустріч (РФ до цього послідовно зривала всі спроби переговорів на рівні міністрів закордонних справ, тільки цього року це сталося в Мюнхені і Парижі), на яку чекали з нетерпінням, так і не принесла жодних сенсацій.

По суті, сторони залишаються при своїх. Україна, Німеччина і Франція налаштовані на повноцінну миротворчу операцію на Донбасі під егідою ООН, Росія згодна на карликову місію, яка зводиться до функцій бодігардів щодо міжнародних спостерігачів. Формулу Штайнмаєра плекають і просувають росіяни, але новий міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас уже, здається, заспокоївся щодо неї.

Надій на великий швидкий прорив немає. І тому можна розраховувати тільки на локальні зрушення на кшталт заміни головного донецького сепаратиста Олександра Захарченка, яку довго мусують, – Владислав Сурков відсунутий від управління процесами, а 14 червня стартує мундіаль у Росії. На тлі чемпіонату заміна давно обридлого Москві вождя "ДНР" пройде максимально непомітно і тому здається цілком логічною.

Окрім того, Путін може повторити прецедент перед сочинською Олімпіадою 2014 року, коли вирішив показати жест "доброї волі" і звільнити Михайла Ходорковського. Авторитарні вожді взагалі люблять театральщину, і тому кремлівський володар може піти на несподіваний обмін когось із українських топ-заручників (Олега Сенцова або Романа Сущенка). Тож Кирило Вишинський тут може дуже навіть стати у пригоді.

Джерело: Taras Berezovets / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора