Блокада Лачинського коридору – це фактично облога всього Нагірного Карабаху зі 120-тисячним населенням
Про гуманітарну ситуацію внаслідок блокади Лачинського коридору.
12 грудня 2022 року група азербайджанців у цивільному, що представилися активістами-екологами, які пізніше приєдналися до азербайджанських військовослужбовців, під виглядом екологічних міркувань перекрила Лачинський коридор, що є кричущим порушенням узятих 9 листопада 2020 року Азербайджаном міжнародних зобов'язань.
Блокада Лачинського коридору фактично є облогою всього Нагірного Карабаху зі 120-тисячним населенням.
В умовах холодної зими приблизно 1100 мирних жителів, у тому числі жінки, люди похилого віку та 270 дітей, застрягли в Лачинському коридорі, не маючи можливості повернутися до своїх домівок та родин в Арцаху. Окрім того, що вони розлучені зі своїми сім'ями, вони також позбавлені права на освіту.
Дії, здійснені Азербайджаном останніми днями, показують, що закриття Лачинського коридору було заздалегідь сплановано урядом Азербайджану з метою створення гуманітарної кризи в Нагірному Карабаху. Умисне припинення подачі газу на всій території Нагірного Карабаху є ще одним свідченням цього факту. Більше того, припинення подачі газу, що повторює події лютого – березня 2022 року, призвело до низки несприятливих гуманітарних наслідків, таких як: порушення навчального процесу у школах; порушення роботи державних органів та життєво важливих установ; нездатність людей опалювати свої будинки; втрата доступу багатьох домогосподарств до гарячої води; порушення роботи лікарень, опалюваних газом; відсутність палива для автотранспорту та інше.
Блокада Нагірного Карабаху не є поодиноким епізодом, а має розглядатися як частина широкомасштабної та системної політики Азербайджану, спрямованої на повне вигнання народу Нагірного Карабаху з його рідної землі.
Практично весь демократичний світ закликав Азербайджан негайно відновити вільне пересування коридором. Із подібними закликами виступили США, ЄС, Рада Європи, Франція, Канада, Нідерланди, Кіпр, Греція та інші, а також низка міжнародних організацій, зокрема Freedom House.
Сьогодні вірменський народ, як і українці, які успішно будують демократичне суспільство, зазнають атаки з боку авторитарного режиму. Демократія та прагнення до свободи – головне, що об'єднує Вірменію та Україну. Вірменія як країна, яка зіткнулася з безліччю труднощів і трагедій протягом своєї історії, як ніхто інший цінує мир.
Джерело: "ГОРДОН"