На позачергових виборах народних депутатів у Донецькій області перемагає мер Добропілля, який 2014-го організовував "референдум ДНР"
Мера Добропілля Андрія Аксьонова звинувачували в корупції, а не у причетності до сепаратизму, зазначив журналіст Денис Казанський.
Учора відбулися позачергові вибори народних депутатів у двох мажоритарних округах – в Івано-Франківській і Донецькій областях.
У донбаському окрузі №50, за попередніми даними, впевнено перемагає мер Добропілля Андрій Аксьонов.
У 2014 році Аксьонов організовував "референдум ДНР" у селищі Новодонецьке (околиця Добропілля), де тоді був селищним головою. На YouTube досі можна знайти епічне відео з Новодонецького, де шанувальники "ДНР" із сусідніх містечок дякують Аксьонову за те, що він організував "референдум", і скаржаться на своїх міських голів, які не стали займатися сепаратизмом і "не дали їм проголосувати".
Ніхто не змушував Аксьонова проводити "референдум ДНР". Бойовиків у Добропіллі та Новодонецькому не було – місто майже одразу взяли під контроль місцеві прихильники України, а потім підтягнулися добробати та військові. Після початку війни Аксьонов утік до окупованого Криму та отримав там російський паспорт (що підтверджується інформацією в базі даних Федеральної податкової служби РФ).
У 2015 році Аксьонов спокійно повернувся в Добропілля та взяв участь у виборах мера міста. На всі запитання щодо організації незаконного референдуму відповідав: "Ви ж кажете, що це був насправді не референдум. То які до мене питання? Це було просто соцопитування".
У 2018-му Аксьонова затримали правоохоронці у справі, яка не стосувалася сепаратизму. Його звинуватили в корупції – підробленні документів, розтраті майна. Після цього Аксьонов утік із країни і був оголошений у розшук. Пізніше повернувся, а свою відсутність пояснив лікуванням.
Суд продовжується досі. І за цей час Аксьонов встиг удруге стати мером Добропілля, а тепер – обрався до Верховної Ради.
Здавалося, людина давно має бути у в'язниці, але це ж не якийсь там Стерненко. Хто ж буде садити державного зрадника і корупціонера? Отже, замість того, щоб піти за ґрати, він тепер буде приймати для нас закони у Верховній Раді.
Утім, думаю, із цього приводу ніхто не буде особливо перейматися. Це ж не розмальовані двері.
Джерело: Денис Казанский / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора