У Другій світовій перемога не була очевидною. Просто німці не змогли вдосконалити систему, а союзники – змогли

Фото: UN Photo / Loey Felipe

Підозрюю, що інформаційні шторми довкола теми війни останніми тижнями висмоктали у вас усі нерви. Дозвольте поділитися досвідом: не дозволяйте новинам розхитувати вас на гойдалці зрад і перемог. Це два крайні емоційні стани, і постійне перебування в них шкодить нашому ментальному здоров'ю, а за ним – і фізичному.

Війна – це не про емоції. Справжня війна – це завжди протидія двох систем. Системи можуть мати емоції, але якщо почнуть керуватися ними, то неминуче програють. І у війні ніщо не є наперед визначеним.

У Другій світовій війні перемога союзників над нацистами не була очевидною навіть після Сталінграда й висадки в Нормандії. Просто німці за решту відведеного часу не змогли вдосконалити свою систему, а союзники – змогли.

Радянський Союз не був приречений на поразку в холодній війні. Просто він не зміг вирішити свої системні проблеми, а його противник зміг стало нарощувати ефективність своєї системи.

Цей закон працює скрізь, де в битві сходяться дві системи. Хто любить футбол, не може забути, як "Мілан" з Андрієм Шевченком за всіма статтями обіграв "Ліверпуль" у фіналі Ліги чемпіонів із рахунком 3:0. Але це було в першому таймі. А у другому система "Мілана" дала збій, а "Ліверпуль" віднайшов свою систему, відіграв три голи й узяв кубок по пенальті.

Таких прикладів можна наводити багато. Урок один: ніколи не здаватися, мати чіткий план дій і тяжко працювати над посиленням власної системи й ослабленням системи ворога. Переможе той, у кого система буде ефективнішою.

Сьогодні Україна не програє, а Росія не перемагає. І навпаки. Сьогодні – на невимовний жаль, ціною страшних жертв – іде дуель за те, хто побудує систему, здатну схилити шальки терезів на свою користь. Усе інше – інфогалас.

Тому нам із вами треба:

  • зберігати спокій;
  • підтримувати свою державу;
  • ⁠робити все, що робить Україну сильнішою зовні і зсередини.

Джерело: Dmytro_Kuleba / Instagram