Корупція дуже не хоче віддавати своє. Тому проти легалізації торгівлі землею – партійні прапори, блокада доріг, сотні активістів

Фото: Дмитрий Литвин / Facebook

Офіційно в Україні заборонено торгувати землею, але водночас є десятки компаній, які вже накопичили банки землі на десятки тисяч гектарів, зазначив журналіст Дмитро Литвин.

Сьогодні корупція вийшла на вулицю – і за цим навіть цікаво спостерігати. Ось часто кажуть, що корупціонери пручаються реформам. Але як це побачиш? Це ж приховані практики – апаратні ігри, погрози та підкуп, махлювання з поправками, знищення документів або блокування набуття чинності рішень. А сьогодні все перед очима. Це опір реформі, який можна детально розглянути й оцінити.

От проти легалізації торгівлі землею – партійні прапори, блокада доріг, сотні активістів, реальна готовність битися. Корупція дуже не хоче віддавати своє. І її навіть можна зрозуміти – зручно ж купувати землю в сіру та за копійки, без будь-яких гарантій звичайним людям, зручно обробляти державну землю і не платити водночас узагалі нічого, окрім хабарів потрібним людям.

У нас єдина держава в регіоні, яка офіційно забороняє торгувати землею, але водночас у нас є десятки компаній, які вже накопичили банки землі на сотні або десятки тисяч гектарів. І вони вважають цю землю своєю. Є десятки політиків із комерційними інтересами до землі, зі своїми підприємствами. У однієї зять намучує землю в цікавих місцях і переводить її під бізнес-проєкти. В іншого – аграрні підприємства на Закарпатті. Третій бере участь в аграрному бізнесі в Одеській області. Четверті просто працюють за наймом в аграрних баронів, надаючи ресурс активістів. І кожен такий політик – типу просто за інтереси селян.

А є ще настільки "малі" фермери, що приїжджають контролювати пікети проти земельної реформи на Lexus. Нафіг їм платити за землю більше або позбутися інструментів тиску на власників землі? Звісно, не хочуть. Це дуже повчально.

Джерело: Дмитрий Литвин / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора