Гончаруку та іншим міністрам було за що дорікнути. Але в їхньому уряді точно не було корупції
За всієї молодості і недосвідченості Кабмін Олексія Гончарука був гідний "міцних господарників" і тих, хто прийшов їм на зміну після революції, вважає виконувач обов'язків голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов.
Я вже доволі довго в політиці і знаю, що іноді краще промовчати, ніж говорити, що думаєш. Але зараз той випадок, коли промовчати не можу.
Я дійсно вважаю, що Олексій Гончарук та його уряд – це одна з кращих команд за весь час незалежності, хто б що не говорив. Розумію народний скепсис із цього приводу, але я все ж досить непогано знаю внутрішню кухню української політики і віддаю собі звіт у тому, що зараз пишу.
У нас люблять кидати каміння в тих, хто йде, і зараз у Гончарука і його міністрів полетить багато каменів. Але мені є що відповісти. При всій молодості і недосвідченості Кабміну, який іде, команда Гончарука була гіднішою "міцних господарників" і тих, хто прийшов їм на зміну після революції.
Що дає мені підстави так вважати? Відповідь проста – в уряді Гончарука дійсно не було корупції. Є нюанси, за які прем'єру та іншим міністрам можна дорікнути. Але точно немає одного – корупції. Хоч скільки шукали – нічого знайти не змогли. Усе, що змогли накопати з "негативу", – кілька невдалих висловлювань та внутрішні розмови, записані нишком. Це все.
Уперше за всю історію незалежності місця в Кабміні не продавалися. Ніхто не "кришував" і не розставляв "смотрящих" на державні підприємства, не ділив потоки, не вимагав призначити "свою людину" на ту чи іншу посаду. І треба віддати належне і президенту – він був гарантом цих твердих позицій.
Знаю по собі, що ніхто жодного разу не подзвонив з уряду, не тиснув на мене і не просив щось зробити або комусь допомогти, або організувати якесь сумнівне призначення. Я знав, що можна завжди сподіватися на підтримку прем'єра і профільного міністра.
Хто б що зараз не писав і не говорив, я хочу відзначити професіоналізм прем'єра – він був дуже добре обізнаний про те, що відбувається у сфері екології та в інспекції зокрема. Бувало, дзвонив із запитаннями та завданнями серед ночі. Працювалося з ним одночасно і просто, і складно. І я вдячний Олексію за цей досвід.
Я впевнений, що жоден уряд не зміг би виправдати очікувань при такому високому їх рівні. Є вислів: краще п'ять років помилок, ніж 50 років саботажу. Але проблема Гончарука була в тому, що у нього не було п'яти років на помилки.
Проте уряду, навіть за цей термін, удалося закласти хороший фундамент майбутніх реформ. Сподіваюся, вдасться зберегти спадкоємність курсу. Бажаю успіху новому прем'єру, у нього дійсно непросте завдання.
У всякому разі, ми, зі свого боку, продовжуємо реалізовувати плани і з подвоєною енергією просуватимемо реформу екоконтролю!
Джерело: Єгор Фірсов / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора