Ми глибоко помиляємося, коли думаємо, що на Донбасі минуло божевілля з розіп'ятими хлопчиками, снігурами й синичками. Там нагнітання триває
Психологічне оброблення населення Донбасу становить не меншу загрозу, ніж присутність незаконних збройних формувань, зазначив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що шанс того, що вибори на Донбасі відбудуться восени 2020 року одночасно з місцевими виборами по всій країні, є. Водночас він не відкинув імовірності заморожування збройного конфлікту.
На мою думку, імовірність виборів на Донбасі восени цього року близька до нуля через цілу низку причин. По-перше, я не бачу жодних передумов для того, щоб російська сторона ухвалила рішення і звільнила від своєї присутності окуповану частину Донецької та Луганської областей.
По-друге, абсолютно не готова законодавча база України. І тут питання не тільки в законі "Про особливості місцевого самоврядування". Необхідно вносити зміни в цілу низку законів. "Про Національну поліцію", "Про прокуратуру" тощо.
Не бачу жодних передумов для відновлення на цих територіях роботи центральних органів влади, які відповідають за проведення виборів. Наприклад, Центральної виборчої комісії.
Крім того, є один аспект, якого нинішня влада вважає за краще не помічати. Ідеться про те, що на цій території більш ніж п'ять років люди перебували в інформаційній окупації.
Якщо ми думаємо, що це божевілля з розіп'ятими хлопчиками, снігурами й синичками, з батальйонами НАТО, які воюють на Донбасі, з афроамериканцями, які танцюють на броні українських танків, – якщо ми думаємо, що цей період минув, ми глибоко помиляємося.
Не далі як минулими вихідними по всіх місцевих телевізійних каналах крутили ролик про те, як у Києві на Троєщині нацисти побили до крові жінку лише за те, що вона говорила російською мовою. Ці істерія і нагнітання тривають, вони нікуди не поділися.
Таке психологічне оброблення місцевого населення, на мою думку, становить не меншу загрозу, ніж присутність незаконних збройних формувань.
Зеленський сказав: "Ми зобов'язані спробувати домовитися". У цьому сенсі я завжди згадую слова Голди Меїр. На такі сентенції з боку своїх опонентів вона відповіла: "Ми хочемо жити. Наші сусіди хочуть бачити нас мертвими. Це залишає не так багато простору для компромісу".
Точнішої відповіді я знайти не можу. Цю цитату треба написати величезними літерами й повісити в кабінеті Зеленського над його кріслом.
Джерело: obozrevatel.com
Опубліковано з особистого дозволу автора