Верховний Суд установив, що факт того, що українець обіймає керівну посаду в окупації, є підставою кваліфікувати його дії як колабораціонізм

Фото: Офіс Генерального прокурора / Facebook

В Україні продовжує формуватися судова практика щодо злочинів проти основ національної безпеки, вчинених на тимчасово окупованих територіях.

Нещодавно Верховний Суд установив, що саме факт добровільного зайняття громадянином України посади в незаконно створеному органі, а не виконання конкретної діяльності, є підставою для кваліфікації його дій як колабораційної діяльності.

На мою думку, дуже важливо, аби в нас уже зараз було розуміння того, які дії українських громадян на окупованих територіях вважаються злочинними, і вівся відповідний діалог. Метою має бути не покарання всіх, а максимальне запобігання злочинній співпраці наших громадян з окупаційними адміністраціями. Подібні справи й позиція держави, безумовно, впливатимуть на наше майбутнє та процеси реінтеграції. Тому вже зараз нам потрібно думати про повернення людей. Наразі ж наше законодавство щодо колабораціонізму не відповідає принципу правової визначеності й занадто широко може застосовуватися до осіб в окупації, тож, з огляду на сказане, потребує змін.

Джерело: "Українська правда"