Якщо Фірташ укладе угоду зі слідством, США матимуть порцію компромату практично на всіх українських олігархів
Українська влада дістає унікальний шанс по-новому поговорити з олігархами на тему їхнього дистанціювання від політики, використовуючи "кейс бізнесмена Дмитра Фірташа", вважає журналіст Ігор Тишкевич.
Фірташа видадуть США. І це цікавий поворот подій.
Отже, український олігарх Дмитро Фірташ, найімовірніше, вирушить у подорож за океан, де з ним щільно працюватимуть американські слідчі.
Ситуація неординарна, оскільки наслідки дещо ширші, ніж просто покарання одного з найвпливовіших громадян України. Правду кажучи, у плюсі від цього багато хто. Навіть якщо Фірташ не сяде, а укладе угоду зі слідством. Точніше, у плюсі буде багато хто, якщо Фірташ укладе угоду зі слідством і не сяде, або сяде ненадовго.
Трамп нарешті має шанс здобути частку компромату і, можливо, готовність дати свідчення, якщо це знадобиться. Дуже важливий козир перед президентськими виборами.
Росія матиме можливість говорити про тісну співпрацю США з українськими елітами, підтверджуючи в такий спосіб на внутрішньому полі свою агітаційну тезу про "руку Вашингтона" у подіях на пострадянському просторі. На зовнішньому полі, зокрема у США, вона може сподіватися, що зможе зняти акценти з теми російського втручання в американську політику. Останнє, звісно, якщо Фірташ говоритиме не про все. Якщо ж його розговорять добре, американці дістануть документальні підтвердження та свідчення вже про руку Кремля в регіоні.
США здобувають порцію компромату практично на всіх українських олігархів. Причому не просто компромату, а документів і свідчень. Що б там не було, але за останні 20 років усі олігархи так чи інакше співпрацювали один з одним за різними схемами.
Унаслідок цього американські політики та дипломати матимуть реальну можливість впливати на українські політичні еліти. Дійсно, навіщо намагатися говорити із залежними групами, якщо можна натиснути на їхнього господаря.
Українська влада дістає унікальний шанс по-новому поговорити з олігархами на тему їхнього дистанціювання від політики, використовуючи "кейс Фірташа".
Українські олігархи в надії на "раптом омине" здобувають теоретичну можливість дещо відщипнути фірташівських активів. Чому б і ні? Навіть якщо потім укласти угоду з державою і стати "звичайним" великим бізнесом, відтиснутий актив, найімовірніше, залишиться твоїм. Гра варта свічок.
Українське суспільство, якщо буде виконано перші пункти (на гризню олігархів за активи одного з них можна не звертати уваги), може дістати шанс, нехай не відразу, але вийти на можливість формування нормальних політичних еліт.
Усі ми разом можемо запасатися попкорном, оскільки історія австрійського втікача поступово обростатиме подробицями. Буде весело.
Зрештою, Києвом ходять наполегливі чутки, що одним із мотивів швидкого повернення Коломойського в Україну стало якраз розслідування проти нього, розпочате у США. Принаймні, активність за океаном збіглася з датою переселення власника "плюсів" до Ізраїлю, а коли за океаном "не втихло" – до України. Підкреслюю, це може бути збіг. Двічі поспіль.
Джерело: Ігар Тышкевіч / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора