Санкції США поширюються на кораблі, які укладають "Північний потік – 2" глибше ніж на 30 метрів. Але укладання труб відбуватиметься не глибше за 27 метрів
Навіть якщо компанії – будівельники "Північного потоку – 2" вийдуть зараз із реалізації проєкту, російська сторона зможе знайти їм заміну, вважає журналіст Ігор Тишкевич.
Санкції проти "Північного потоку – 2". "Перемога", кидаємо чепчики в повітря? А може, просто стежмо за руками?
Отже, санкції запроваджують за допомогою програми Protecting Europe’s Energy Security Act of 2019 до глобального документа під назвою National Defense Authorization Act for Fiscal Year 2020.
Зміст, я думаю, журналісти вже прожували й виплюнули. Стислий зміст: санкційний механізм запускають щодо кораблів-трубоукладачів та їхніх власників, які працюють над ПП – 2 і "Турецьким потоком".
Після набуття чинності документом дають 60 днів на формування списку потенційних фігурантів санкцій. Потім ці компанії та фізичні особи мають протягом 30 днів вийти із проєкту. Тобто запас часу, навіть якщо цієї миті Трамп підписує закон, становить не менш як 90 днів.
Друга особливість – санкції поширюються на кораблі, які здатні укладати труби на глибині 100 футів і більше (30 метрів і глибше). Якщо ні – не поширюються.
Тепер уважно стежмо за пальцями. ПП – 2 у спокійну погоду укладають зі швидкістю від 3 км на добу. Станом на початок грудня залишалося прокласти менше ніж 300 км. Тепер множимо 3 км на 90 днів, дорівнює 270 км. Не встигають? Але ж цифра 300 км – це 19 днів тому... Але якщо сподіватися на шторм, можуть же не встигнути?
І тут уважно стежимо за застереженням – судна, здатні укладати труби на глибині понад 100 футів. Потім дуже раджу подивитися гідрографічні карти Балтійського моря і накласти на них маршрут ПП – 2. Останні 100 км (плюс-мінус 10 км) укладатимуть труби на глибинах, не більших ніж 27 метрів. Відповідно, можна використовувати й інший флот.
Але навіть якщо сьогодні, зараз, будівельники ПП – 2 виходять із проєкту, постає запитання: чи є хто на заміну? І тут маю вам сказати, що все ж є, але це вже зовсім інша політична комбінація, яка зачіпає більшу кількість гравців.
Детальніше про це у відео, яке вийде сьогодні-завтра. А поки що читаємо матчастину (тобто закони на підписі у Трампа) і нервово мнемо в руках чепчики для кидання. Аби ці "драконівські санкції" не виявилися аналогом "пекельних санкцій" стосовно Туреччини за операцію проти курдів Сирії.
Одне слово, є підстави подумати і тверезо дивитися на речі. А чепчики... Ну, в них можна щось покласти.
Джерело: Ігар Тышкевіч / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора