Найголовніше запитання – коли буде розгляд справи Савченко по суті? Чи зараз це вже не важливо і не відповідає політичному моменту?
Ситуація навколо позафракційного нардепа Надії Савченко посилює проблему недовіри українців до системи правосуддя та слідства. Її доведеться вирішувати будь-якому кандидату в президенти – або Петрові Порошенку, або Володимирові Зеленському – незалежно від того, хто з них переможе на виборах, вважає журналіст Ігор Тишкевич.
Савченко, "Слуга народу" і збіги.
Технологічно, а що.
Крок 1. Почати розганяти тези про кіногероя "слуги народу, який розстріляв Раду". Ось, мовляв, справжнє обличчя кандидата в президенти.
Крок 2. У залі суду відпускають Савченко і Рубана, яким висунуто обвинувачення в підготовці... розстрілу Ради.
Крок 3. Сьогодні-завтра треба чекати журналістів "112 каналу", NewsOne і "Прямого", які запитають: "За кого ви, Надіє, голосуватимете". Та, звичайно, не скаже, що за Порошенка.
Крок 4. Розганяти тезу – а ми ж говорили про небезпеку реваншу.
Спрацює. 100% спрацює. Такий крок дає плюс 5–7% одному з кандидатів і забирає 4–5% у другого. Чому цифри різні? Тому що йдеться про боротьбу за "перетікання" – за тих, хто не голосував за фіналістів у першому турі. Найперше це виборці Гриценка, Смешка, Тимошенко.
Що залишилося за дужками технологічного кроку? Запитання. Зокрема наступні:
- Савченко заарештували 22 березня 2018 року. Сьогодні 16 квітня 2019-го. За цей час суд уже міг би завершити розгляд справи по суті. Але не завершив і, за великим рахунком, не розпочав;
- утримання під вартою як запобіжний захід було обрано з огляду на потенційну небезпеку фігурантів справи. Працівники прокуратури двічі доводили, що така є. Якщо ні – запитання, що заважало довести втретє;
- якщо дійсно була небезпека і люди готували розстріл (це доводить суд, але, див. запитання 1, його не було), то яких заходів вживатимуть силовики найближчим часом – небезпека ж зростає;
- найголовніше запитання: коли буде розгляд справи по суті? Чи зараз це вже неважливо і не відповідає політичному моменту?
Звичайно, я не кажу, що це спланована комбінація. Звичайно, це всього лише збіг. Прикрий перетин у часі абсолютно різних процесів з абсолютно різними дійовими особами. Але одержана комбінація підточує (як і десятки інших комбінацій) довіру до системи правосуддя та слідства як такого. І це проблема, яку доведеться вирішувати кожному з обраних президентів.
У випадку Петра Порошенка – доведеться відповісти на запитання: і що далі, де робота призначених вами силовиків і де робота реформованого суду? Це буде бити по довірі, по рейтингах тощо.
У випадку із Зеленським – основне запитання: що робити із Савченко, коли ти спочатку маєш розібратися з призначенням силовиків? Тобто ти втрачаєш час, питання не вирішують. Це б'є по довірі, рейтингах тощо.
Сумно.
Джерело: Ігар Тышкевіч / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора