Якщо хтось скаже, що чоловіки за 60 не здатні воювати, це буде великою неправдою. Ми не маємо морального права нехтувати такими людьми
Ухвалено рішення мобілізувати більш молодих.
Це, безумовно, важке рішення для влади й у політичному, й у людському сенсах. Тепер ризик смерті чи каліцтва нависає над більшою кількістю тих, кому треба жити для того, щоб Україна, і з нею все здорове людство, існувала.
У зв'язку із цим хочу висловити своє здивування: чому ми кидаємо вперед молодих, але забороняємо служити тим, кому за 60?
До мене в підрозділ проситься чимало чоловіків такого віку з міцним здоров'ям, котрі мають серйозний бойовий досвід або унікальні інженерні знання. Добровільно просяться. Але я змушений їм відмовити, бо такий закон. Натомість мені законодавці пропонують примусово мобілізувати тих, хто знань і досвіду не має. Чому так?
Чому ми не використовуємо цей ресурс?
Якщо хтось скаже, що чоловіки за 60 не здатні воювати, то це буде великою неправдою. І, більше того, у законодавстві вже є норма, котра й передбачає їхню службу! З єдиним "але" – якщо вони вже військовослужбовці.
Тобто, якщо військовослужбовцеві виповнилося 60, але він має високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ним посаді, визнаний військово-лікарською комісією придатним за станом здоров'я для проходження військової служби, то на його прохання він може бути залишений на військовій службі понад граничний вік.
Але якщо, приміром, він звільняється у 60, відпочиває місяць, а потім іде назад проситься в армію – ні, не можна, уже не можна. Нонсенс? Нонсенс, який коштує нам надто дорого.
Прошу відповідальних осіб у ВР і причетних відомствах схаменутися й дозволити служити всім понад граничний вік, якщо в них є оці "висока професійна підготовка, досвід практичної роботи" й відповідний висновок ВЛК.
Ми не маємо морального права нехтувати такими людьми.
Джерело: Ihor Lutsenko / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора