Договором про дружбу між Україною і РФ не передбачено права сторін вийти за власним бажанням з його окремих статей
Рішення про вихід з окремих статей договору про дружбу із РФ дасть можливість Москві розірвати його в односторонньому порядку, зазначив український дипломат Богдан Яременко.
"Учім матчасть".
Ну і про "революційну" обіцянку Порошенка на п'ятому році війни скасувати деякі статті договору про дружбу з РФ в односторонньому порядку.
Відповідно до норм і принципів міжнародного права в односторонньому порядку можна тільки розірвати договір. Повністю.
А ось вихід із деяких частин/статей/положень можливий лише за умови досягнення домовленостей між учасниками договору, якщо інше не передбачено самим договором.
Договором про дружбу між Україною і РФ не передбачено право сторін вийти за власним бажанням з окремих статей цього договору.
Заява/рішення України про односторонній вихід із якихось окремих статей договору про дружбу з РФ дозволить Росії скористатися положеннями міжнародного права про цілісність договорів, заявити, що вихід України з окремих статей є невиконанням договору, і розірвати його в односторонньому порядку.
Так у чому сенс? Чому не вийти з нього самим на тій підставі, що Росія порушила статтю про повагу територіальної цілісності та принцип непорушності кордонів? І яка цінність для України відповідних статей (Порошенко говорить, що саме через наявність статті про повагу до територіальної цілісності України не розриває договір), якщо Росія наплювала на них?
Джерело: Bohdan Yaremenko / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора