Незалежно від сценарію російської агресії, люди чекають від української влади впевненого керівництва, а не поведінки жертви

Фото: Юрій Бутусов / Facebook

Що має робити верховний головнокомандувач і чого не робить Володимир Зеленський?

Незалежно від сценарію агресії, ми зобов'язані показати нашу готовність до будь-яких загрозливих сценаріїв. Час ще є, і люди чекають від влади твердого і впевненого керівництва, а не поведінки жертви. Для цього необхідно:

1. У всіх органах центральної влади та обласних адміністраціях провести навчання з підготовки введення воєнного стану та цивільної оборони, перевірити готовність влади до дій в особливий період, порядок зв'язку, взаємодію, транспорт.

2. Збройні сили мають провести маневри оперативних резервів на загрозливих напрямках – це мусить бути щонайменше п'ять-шість батальйонних тактичних груп, забезпечених паливом і боєприпасами. Необхідна перевірка систем ППО – скільки радіолокаційних станцій і зенітно-ракетних комплексів у реальній боєготовності.

3. Заслухати підготовку держоборонзамовлення 2021 року. Досі держоборонзамовлення не ухвалено – у середині квітня! Нам терміново необхідно завантажити промисловість плановою роботою, зокрема, необхідне розширення випуску протитанкових керованих ракет "Стугна" і "Корсар" із різними видами бойових частин. Необхідні екстрені закупівлі 120-мм мін для мінометів і 152-мм артилерійських снарядів для гаубиць. Головна проблема в армії – гостра нестача боєприпасів, запасів реально немає. На жаль, закупівлі боєприпасів роблять просто мізерні й зовсім не враховують потреб війська.

4. Терміново перерозподілити бюджет 2021 року і частину коштів усіх урядових фондів терміново пустити на закупівлі озброєнь і постачання, необхідних нам прямо зараз. Нам потрібні термінові закупівлі: безпілотників – усіх, які в нас є; тепловізійних приладів спостереження і прицілів; машин підвищеної прохідності для командирів і розрахунків систем озброєння.

5. Забезпечити резервом палива військові частини, палива критично бракує. Закупити для бойових частин картки для палива для заправки в найбільших заправних мережах, це найшвидший і логічний шлях забезпечення військ якісним паливом, а не тією субстанцією, яку треба везти з далеких баз.

6. У межах співпраці зі США прискорити і збільшити обсяги постачання перешкодозахисних радіостанцій Harris у війська.

7. Ухвалити закон про територіальну оборону як добровольчого типу військ у складі ЗСУ, за зразком Литви та Естонії, для створення боєздатних добровольчих підрозділів. Треба узаконити ті добровольчі формування, що є в ТРО прямо зараз, дати їм необхідну на ділі організацію, а не мріяти про повітряні замки.

8. На передову в зони контактних боїв і дії російських снайперів відправити найбоєздатніші підрозділи, підготовлені для снайперської і контрснайперської роботи – зі складу сил спеціальних операцій ЗСУ, СБУ, НГУ, добровольчого полку "Азов". Як можна тримати найпідготовленіші підрозділи в тилу, коли противник направив проти нашої піхоти на фронт снайперів своїх ССО і ФСБ?

9. Терміново підготувати справжню доктрину бойових дій і військову доктрину, які б ґрунтувалися на реальних сценаріях майбутньої війни. Усе це можна ухвалити в найкоротший час. У ЗС РФ така доктрина і план дій є, ми програємо в організації та управлінні насамперед.

10. Президент зобов'язаний звернутися до нації із заявою про неприпустимість воєнного шантажу і про готовність України боротися з агресором, розповісти про основні напрями оборони країни, для яких необхідна підтримка громадянського суспільства. Президент має виступити у Верховній Раді перед лідерами фракцій (за винятком проросійських) із доповіддю про підготовку до оборони країни, відповісти на запитання. Міністр оборони і головнокомандувач ЗСУ зобов'язані виступити перед депутатами комітету з оборони з доповіддю і відповісти на запитання.

Президент зобов'язаний бути лідером у мобілізації країни.

Джерело: Юрій Бутусов / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора