Перший російський мобілізований, який здався в полон ЗСУ, розповів, як товариші кинули його самого
Перший російський мобілізований військовослужбовець Єгор Чеботарьов, що здався в полон ЗСУ, розповів, як воюють мобілізовані.
Знакове інтерв'ю з російським полоненим зробив Володимир Золкін, оскільки це перший мобілізований росіянин. Коротко резюмую, це варто поширити.
Чеботарьов Єгор Сергійович, 15 жовтня 1994 року народження, молодший сержант, в/ч №91711 – 252-й мотострілковий полк 3-ї мотострілецької дивізії ЗС РФ. Проживав у місті Липецьку.
Мобілізовано в перший день мобілізації – 22 вересня. Повістку надіслали йому за місцем роботи, одразу завезли до військкомату. У військкоматі не проводили медично комісії, у підсумку одразу зарахували на службу, незважаючи на наявність кісти в голові, судоми та обмежену працездатність.
Призначили в мотострілки у складі відділення на БМП-2 і через три дні скерували на фронт. Раніше відбував строкову службу в армії, проте підготовка під час служби була слабкою. Бойової підготовки перед скеруванням в Україну його підрозділ не проходив.
Командиром взводу було призначено мобілізованого офіцера, який не служив в армії і закінчив військову кафедру цивільного вищого навчального закладу.
26 вересня прибув до міста Сватового Луганської області.
Зі Сватового у складі підрозділу із шести БМП і 60 мобілізованих його скерували до села Невського Луганської області.
29 вересня у складі групи на двох БМП-2 його скерували до села Зарічне Донецької області. Це село розташоване на єдиній дорозі, якою тікали російські війська з Лимана. Очевидно, вони мали посилити оборону в селі й не допустити виходу наших військ на трасу. Його БМП виявилася небоєздатною – заклинило зброю і не працювала радіостанція. Проблеми зі зв'язком були в усьому його підрозділі.
Потрапивши під обстріл у Зарічному, командир взводу поїхав однією БМП, кинув другу БМП, де перебувало 11 військовослужбовців, включно із Чеботарьовим, і вони стали вибиратися самостійно. Поблизу села БМП було обстріляно, вона вилетіла з дороги та вийшла з ладу.
Відділення кинуло БМП та почало відхід пішки. Тоді Чеботарьов відчув себе зле, зупинився. Його товариші жодної допомоги йому не надали, кинули його самого. Своєї індивідуальної радіостанції та карти в нього не було. Втратив орієнтування.
Уранці 1 жовтня натрапив на групу воїнів ЗСУ, здався в полон.
У мене виникли такі думки:
1. У межах Міністерства оборони створити позаштатну посаду – уповноважений із прав військовополонених РФ. Потрібна публічна постать, яка розповідатиме про російських полонених, до якої звертаються росіяни. Міноборони РФ уникає публікацій про обміни військовополоненими, щоб мотивувати росіян не здаватися в полон. Із нашого боку висвітлення умов полону та швидкого обміну стимулюватиме мобілізованих підносити руки.
2. Цікаво, що Чеботарьов український YouTube дивився і бачив інтерв'ю з полоненими, які раніше робив Золкін. Інформаційна робота й роз'яснення нормальних умов утримання в полоні, роз'яснення, що полонених українці одразу виставляють на обмін і мобілізовані зможуть швидко повернутися додому, є важливою інформацією, яка знижує боєздатність противника. Висвітлення втрат мобілізованих, обставин загибелі та полону матиме в РФ велику кількість переглядів.
3. Чеботарьова треба було б вивести на пресконференцію. Розповіді мобілізованого про те, як усе організовано, змусять замислитися й усіх інших, це має бути поширено у світових ЗМІ. Стане популярним, зможемо добре обміняти, Путіна від таких одкровень викручуватиме.
4. У плані тактики підрозділи мобілізованих росіян матимуть ще меншу боєздатність, ніж мобілізовані з окупованих територій, і завдання ударів по таких підрозділах приведе до їхньої швидкої дезорганізації.
Джерело: Юрій Бутусов / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора