Уряду доведеться вибирати, що важливіше – кредити МВФ та іноземні інвестиції чи податок на виведений капітал і розвиток українського бізнесу
Для подальшого зростання рейтингу України агентство Fitch очікує продовження співпраці країни із МВФ, зазначив фінансист Тарас Козак.
Рейтингова агенція Fitch Ratings, одна із трьох найбільш авторитетних у світі, підвищила кредитний рейтинг України з рівня "B-" до показника "B".
До інвестиційного рівня ("BBB-") ще дуже-дуже далеко, п'ять сходинок. Поки спекулятивний чи "сміттєвий" рівень. Утім, Fitch дає примітку про позитивний прогноз. Тобто при наступному перегляді агенція очікує підвищення рейтингу України ще на одну сходинку.
У поясненні до рейтингу, крім позитивного відгуку за досягнуту макроекономічну стабільність, Fitch дав кілька компліментів новій владі. Зокрема, похвалив Володимира Зеленського за проведення дострокових парламентських виборів, що зменшило період політичної невизначеності. Також агенція відзначає відданість нового уряду реформам і унікальну можливість швидкого руху країни до модернізації завдяки потужній підтримці громадянами президента та його партії.
Це все було про здобуту "перемогу". Тепер трішки про потенційну "зраду".
Для подальшого підвищення рейтингу Fitch очікує продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. А сам МВФ забороняє проведення податкової реформи, де буде хоч натяк на запровадження податку на виведений капітал (ПнВК) замість дискреційного податку на прибуток. Ну, не люблять ПнВК у МВФ, хоч плач.
З іншого боку, абсолютна більшість українського бізнесу вимагає податок на виведений капітал. Президент Зеленський пообіцяв у своїй передвиборчій програмі задовольнити цю вимогу підприємців.
Тепер уряду і президенту доведеться вибирати, що для них важливіше: МВФ, іноземні кредити та інвестиції чи ПнВК, виконання обіцянки та швидкий розвиток українського бізнесу.
Непроста розтяжка для президента. Моя порада – розмовляти із МВФ і знімати надумані страхи про ПнВК.
Джерело: Тарас Козак / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора