За вчора у парламенті було майже 170 результативних голосувань. Але якість ухвалених рішень викликає багато запитань

Фото: Тарас М. Козак / Facebook

Якщо подані до Верховної Ради законопроєкти не "вилизані" юристами, потім вилізуть колізії, зазначив фінансист Тарас Козак.

Короткий швидкий аналіз дійства під назвою "Перша сесія Верховної Ради ІХ скликання".

1. Найкоротша сесія за всі часи. Приблизно 16 годин від першої реєстрації для присяги до останнього голосування пізно вночі. Формально сама сесія тривала із 13.19 до 2.12, тобто менше 13 годин.

2. Найефективніша сесія парламенту. Близько 170 результативних голосувань за день, або 13 на годину. Серед них такі важливі, як призначення уряду та інших керівників державних органів. Опоненти прозивають цю Раду "шаленим принтером".

3. Найважливіше. Якість ухвалених рішень викликає багато запитань. Зокрема про скорочення термінів внесення альтернативних законопроєктів до тих, які майже ніхто не бачив. Добре, якщо внесені законопроєкти попередньо погоджені ключовими інтересантами та "вилизані" юристами. А якщо ні? Вилізуть колізії, потім в авральному режимі внесення змін, змін до змін, а там і лобістські та корупційні "хотєлки"...

З іншого боку, нам справді потрібно рухатися швидше, значно швидше. Як Аліса в Дивовижній країні, "...щоб кудись потрапити, треба бігти хоча б удвічі швидше!".

4. Про уряд. Як на мене, чудовий уряд. Потенційно – найкращий за всі часи. Молодий, амбітний, заряджений, досить професійний. Без очевидних "смотрящих". З одною ложкою дьогтю. Для багатьох ця ложка зіпсувала всю бочку меду. Я пропоную не збовтувати бочку.

5. Про позицію фракції "Голос". Повністю підтримую основні голосування своїх колег. Коректно, виважено, аргументовано. З одним зауваженням – голосування за прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Розумію цю позицію фракції, проте рекомендував би голосувати "за".

Джерело: Тарас Козак / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора