Шуфрич, Климпуш-Цинцадзе, 19 депутатів від "Слуги народу". Рада затвердила склад і керівництво комітетів
Згідно з постановами, які ухвалили депутати нового скликання Верховної Ради, 19 парламентських комітетів очолили представники пропрезидентської політсили "Слуга народу", керівництво ще трьох комітетів дістали представники інших партій, зокрема депутат від "Опозиційної платформи – за життя" Нестор Шуфрич очолив комітет із питань свободи слова, а Іванна Климпуш-Цинцадзе від "Європейської солідарності" – комітет із питань євроінтеграції.
Депутати Верховної Ради нового скликання на засіданні 29 серпня затвердили склад і керівництво парламентських комітетів, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
За проєкт постанови про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України ІХ скликання №1003 проголосувало 318 депутатів. У документі йдеться, що в парламенті працюватиме 23 комітети з кількістю депутатів від п'яти до 34.
Постановою №1077 нардепи 299 голосами затвердили керівництво комітетів. Згідно з документом, 19 комітетів очолять депутати від пропрезидентської партії "Слуга народу":
- Микола Сольський – комітет із питань аграрної та земельної політики;
- Анастасія Красносільська – комітет із питань антикорупційної політики;
- Юрій Арістов – комітет із питань бюджету;
- Олександр Ткаченко – комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики;
- Олег Бондаренко – комітет із питань екологічної політики і природокористування;
- Дмитро Наталуха – комітет із питань економічного розвитку;
- Андрій Герус – комітет із питань енергетики та житлово-комунальних послуг;
- Михайло Радуцький – комітет із питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування;
- Богдан Яременко – комітет із питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва;
- Олександр Завітневич – комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки;
- Андрій Клочко – комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
- Сергій Бабак – комітет із питань освіти, науки та інновацій;
- Галина Третьякова – комітет із питань соціальної політики та захисту прав ветеранів;
- Юрій Кісєль – комітет із питань транспорту та інфраструктури;
- Данило Гетманцев – комітет із питань фінансів, податкової та митної політики;
- Михайло Крячко – комітет із питань цифрової трансформації;
- Ірина Венедіктова – комітет із питань правової політики;
- Денис Монастирський – комітет із питань правоохоронної діяльності;
- Сергій Кальченко – комітет із питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради.
Депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Нестор Шуфрич очолив комітет із питань свободи слова, нардепка від "Європейської солідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе – комітет із питань інтеграції України з Європейським союзом; Андрій Кожем'якін від "Батьківщини" – комітет із питань молоді та спорту.
Позафракційний депутат Дмитро Лубінець став головою комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях та АР Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.
У Верховній Раді VIII скликання було 27 комітетів. У новому парламенті пропрезидентська сила "Слуга народу", яка здобула більшість на дострокових парламентських виборах, запропонувала скоротити їх кількість до 23. Крім того, у Раді працюватиме тимчасова спеціальна комісія з питань ветеранів. Очікують, що її очолить представниця "Європейської солідарності" Яна Зінкевич.
29 серпня розпочалося перше пленарне засідання Верховної Ради нового скликання. Нардепи від партій "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина", "Європейська солідарність" і "Голос" створили фракції. "Слуга народу", що налічує 254 нардепів, здобула права парламентської коаліції.