До виборів у США – менше ніж тиждень. Треба чекати на забійні вкиди від команд суперників
Про вибори у США. Такого не було, мабуть, ніколи, щоб менше ніж за тиждень до виборів не було явного фаворита. Так, [на виборах 2016 року] усі помилялися з Гілларі Клінтон, вважали, що вона точно проходить [хоча в підсумку переміг Дональд Трамп]. Це була хибна впевненість, але вона була. Зараз усі серйозні люди кажуть: "Фіфті-фіфті. Ні чорта не зрозуміло. Можливо, ми десь чогось не врахували, і цього не показують опитування. А що саме ми не врахували, можна буде зрозуміти після того, як усе буде підраховано".
Чим характерні ці перегони? Усі визначилися з кандидатом ще чорт знає коли. Триває боротьба за, за різними оцінками, від 5% до 10% [виборців], які вагаються. 5–10% – усе! Інші вже знають [як голосувати]. Триває попереднє голосування, частина людей уже не може змінити свою думку... Навіть якщо раптом за тиждень щось станеться. А може статися. Тому що є ефект соцмереж, ефект загальної медійності, який згодом лише наростає. Щось вкидають за два-три дні до виборів, а немає часу погасити, відповісти, відбити. Мені здається, що за час до виборів треба чекати на спроби забійних вкидів від команд суперників.
Чому ще в Америці все так незрозуміло? Камала [Гарріс] після того, як змінила Байдена, зловила хвилю. Вона викликала в демократів ентузіазм, приплив, у неї були гарні [показники в соцопитуваннях], але скільки можна гріти своїх прибічників? На місяць цього вистачило, а потім вона вперлася кудись і щось нікуди не рухається. На цьому тлі Трамп наплював на всіх своїх технологів (кажуть, у нього там дуже грамотні, тямущі хлопці) і почав діяти, підкоряючись своєму геніальному, просто звірячому політичному чуттю. Він став Трампом великим і жахливим і пустився берега... І зараз він саме такий, яким він є насправді: грубий і зневажливий. І це подобається його виборцям! Демократи кажуть: "Ну як можна таку людину обрати?" А їм саме такий подобається! Я перепрошую, але деякі жінки люблять поганих хлопців. Ось є деякі виборці, які люблять поганих президентів. Чому? "Він злий, як ми. Ми незадоволені, нам погано, а він висловлює нашу думку. Він ріже щиру правду. І він може собі це дозволити!" Тобто за цю правду (у їхньому уявленні) йому все пробачають.
Загалом дуже цікаві вибори, оскільки ні чорта не зрозуміло. Щодо їхнього впливу на Україну, то нам однозначно буде погано, якщо Америка внаслідок цих виборів зосередиться сама на собі й почне розв'язувати свої внутрішні проблеми. Звісно, насамперед це можливо в разі перемоги Трампа. Він має великий зуб на його суперників, на його противників, він обіцяє дати прочухрана ФБР, міністерству юстиції, які, як він вважає, йому регулярно капостили... Він хоче всім їм помститися. І якщо він це робитиме, то це сильно вдарить по американських інститутах, по системі стримувань і противаг, внесе сум'яття в роботу, в принципі, цієї налагодженої машини... Якщо він її зламає, нам буде погано. Камала її не зламає. Оце точно. Вона системна. Інша річ, ми бачимо, наскільки ця система неметка, інерційна... Наскільки Камала здатна зробити якусь якісну зміну американської політики? Так, сам собою її прихід [до влади] – це символ. Кольорова жінка стає президентом – це бомба. Це прогрес само собою. Але саме зараз, коли у світі все хитко, дуже важливою є роль лідера, який би об'єднав Захід своєю волею, розумінням ситуації і повів далі. На жаль, може вийти так, що це будуть утрачені чотири роки, що ми чекатимемо нового лідера... Адже світ хоче рішучості.
Джерело: Дмитрий Гордон / YouTube