Біометричний контроль на кордоні з Росією мав запрацювати одночасно з безвізовим режимом
На думку українського дипломата Маркіяна Лубківського, Києву не потрібно перейматися через відповідь Москви на біометричний контроль на українсько-російському кордоні: "Із найбільшим можливим ризиком – воєнною агресією – ми вже живемо".
На мою думку, система фіксації біометричних даних на пунктах пропуску через державний кордон мала запрацювати одночасно із запровадженням безвізового режиму з країнами ЄС.
Візова, міграційна, консульська і безпекова політика України має бути синхронізована з відповідними політиками Євросоюзу. Це – як конструктор Lego, коли український простір у перелічених сегментах стає частиною простору об'єднаної Європи.
Саме тому анонсована система має бути синхронізована й уніфікована із системою країн Шенгенської угоди, базою Європолу, усіх інших європейських безпекових, зокрема антитетористичних структур.
Чи може така система бути створена, протестована і розпочати роботу до 1 січня 2018 року – велике питання, як на мене. Доведеться повірити президенту на слово.
І тут не потрібно перейматися ризиками від реакції на "зняття біометрики" з боку Російської Федерації – із найбільшим можливим ризиком, яким є агресія Росії і розв'язана проти нас війна, ми вже живемо.
У зв'язку з цим хочу вкорте привернути увагу до складної ситуації на західних кордонах України, зокрема на автомобільних переходах. Черги, хаос, неуважне, а часом і зневажливе ставлення до українських громадян як із боку наших прикордонних служб, так і іноземних, мають бути припинені!
Те саме стосується і забезпечення українців біометричними паспортами – технічна і тривіальна процедура перетворилася на суцільне приниження українських громадян: нічні довжелезні черги, нестача бланків, хабарі за отримання документів.
Джерело: Markian Lubkivskyi / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора