Із видобуванням бурштину є маса варіантів, як зробити результат, і один механізм, як перетворити його у профанацію. Цей механізм – "заборона" і "недопущення"
Чергова кампанія боротьби з "бурштиновою мафією" з високою часткою ймовірності може призвести до чергових домовленостей або до зміни бенефіціарів, переконаний ексголова Державної митної служби України Анатолій Макаренко.
Бурштин.
За різними оцінками річний обсяг "бізнесу" складає біля пів мільярда доларів. Фактично весь видобуток та реалізація носять сьогодні незаконний характер. Від копанок до пунктів пропуску на кордоні – усе поза держконтролем і поза держбюджетом.
Чергова кампанія боротьби з "бурштиновою мафією" з високою долею вірогідності може привести або до чергових домовленостей, або до зміни кінцевих бенефіціарів. Що вже неодноразово було.
Що можливо і необхідно робити, на мій погляд? Однозначно, легалізувати видобуток через прийняття відповідного закону. Дати можливість заробляти реальним видобувним підприємствам. Можливо, через держінструменти створити біржу бурштину і таке інше. Є маса варіантів, як зробити результат, і один механізм, як у черговий раз перетворити його у профанацію. Цей механізм – "заборона", "боротьба", "недопущення".
Джерело: Анатолій Макаренко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора