Через незаконне видобування бурштину північну частину України можуть визнати зоною екологічної катастрофи – Князєв
Проблема незаконного видобування бурштину набула масового характеру у 2014 році і загострилася у 2015–2016 роках, повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв.
У Житомирській, Рівненській та Волинській областях копачі бурштину пошкодили понад 6200 га земель лісового фонду і понад 1 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Про це заявив голова Національної поліції України Сергій Князєв 12 серпня під час робочої поїздки в Житомирську область разом із президентом України Володимиром Зеленським, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Я вже не кажу про катастрофічні екологічні наслідки, спричинені варварським методом відкритого видобування бурштину. Тільки за приблизними підрахунками, у трьох регіонах копачами пошкоджено понад 6200 га земель лісового фонду і понад 1 тис. га земель сільськогосподарського призначення", – сказав Князєв.
Він додав, що за таких умов "фактична відсутність механізму проведення природоохоронних і відновлювальних робіт може призвести до необхідності визнання північної частини держави зоною надзвичайної екологічної катастрофи".
Він підкреслив, що проблема набула масового характеру у 2014 році і загострилася у 2015–2016 роках.
Бурштин в Україні видобувають у Волинській, Житомирській та Рівненській областях. Улітку 2015 року п'ятий президент України Петро Порошенко заявляв, що 90% бурштину в Україні видобувають нелегально за підтримки правоохоронних органів.
У лютому 2017 року Верховна Рада відхилила законопроєкт про видобування та реалізацію бурштину. Спікер Андрій Парубій звернувся до уряду з проханням доопрацювати документ спільно з народними депутатами.
12 серпня 2019 року під час робочої поїздки в Житомирську область президент України Володимир Зеленський заявив, що експерти оцінюють обсяги чорного ринку бурштину в $500 млн на рік.