Головне, щоб Януковича не поновили на посаді. Бо він може надихнутися розвитком подій із Насіровим
Поновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби України не означає, що з нього знято обвинувачення у скоєнні злочину, зазначила юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
Розставляю крапки над "і" в новини про поновлення Насірова.
1. Рішення про поновлення означає, що під час звільнення Насірова Кабміном були порушені норми про порядок і процедуру звільнення. Та внаслідок цього держава йому повинна буде виплатити 184 тис. грн компенсації. Новина погана, але це ще не кінець.
Станом на зараз виходить, що це Кабмін незаконно звільнив Насірова. І суд не хоче брати на себе відповідальність за незаконні дії уряду. І якщо в уряді не знають, як правильно звільняти, то за це хтось повинен відповісти. А бажано ще й зі своєї кишені, а не з бюджету, виплатити компенсацію Насірову.
Уряд буде оскаржувати зазначене рішення суду. Бо не хоче бути винним у незаконному звільненні. Яке рішення прийме наступна судова інстанція – невідомо. Але якщо задовільнить скаргу уряду, тоді питання виникає до компетентності та доброчесності Окружного адміністративного суду Києва, у якому було прийнято рішення про поновлення Насірова.
2. Поновлення на посаді не означає, що з Насірова зняте обвинувачення у вчиненні злочину – "зловживання владою або службовим становищем". Економічна експертиза встановила, що сума завданих державі збитків – близько 2 млрд. Судовий розгляд триває.
3. А може, Насіров на спецзавданні? Викриває корупцію в правоохоронних органах та суді? Жартую.
4. Які б юридичні наслідки не настали від цього рішення, репутаційні втрати для влади та розпочатих реформ будуть непоправні. Довіра суспільства до всіх органів влади, які брали участь у "переслідуваннях" Насірова, – бо він це саме так назве – ризикує опуститися нижче позначки "нуль".
Головне, щоб Януковича не поновили на посаді. Бо він може надихнутися таким розвитком подій.
Джерело: Анна Маляр / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора