Поки Росія видає паспорти нашим громадянам, Україна не спромоглася видавати їх тим українцям в ОРДЛО, які мають на це право
Не маючи можливості отримати український паспорт, молоді люди на окупованих територіях Донбасу отримують російський – без тяганини і бюрократії, зазначила юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
Це пост ганьби для цього скликання Верховної Ради, президента та Кабінету Міністрів України.
Поки Росія видає паспорти нашим громадянам всупереч своєму законодавству, Україна не спромоглася видавати паспорти тим українцям, які мають на це право.
На території ОРДЛО живуть молоді люди, які народилися в Україні, але 16 років (із 2016 року перший паспорт України видають громадянам із 14 років. – "ГОРДОН") їм виповнюється вже під час окупації.
Вони не можуть отримати український паспорт, тому що на контрольовану територію їх пропускають лише з двома батьками. Це в більшості випадків неможливо (в когось батьки бояться втратити роботу, хтось боїться, що не впустять на зворотньому шляху, в когось один із батьків за кордоном, у когось батьки ворогують і мстяться дитині). Отримати довіреність для одного з батьків на контрольованій території України вони теж не можуть з уже описаних вище причин.
Таким чином, на контрольованій території молодий громадянин України отримує свій перший паспорт без дозволу батьків. Натомість такі самі українці на неконтрольованій території повністю залежні від батьків, від їхніх поглядів, а іноді й стосунків між батьками.
П'ять років у високих кабінетах знають про цю проблему. П'ять років громадські організації, активісти та правозахисники оббивають пороги кабінетів і навіть є написаний законопроект.
Рішення просте – організувати видачу першого паспорта на пунктах пропуску. Не треба пускати на контрольовану частину України без паспорта (якщо вже так принципово стоїть питання) – треба, щоб людина могла подати документи прямо на КПП і без дозволу батьків. Але сила нашої влади у глибокій стурбованості та осуді, у тому, за що ми колись засуджували Захід.
Тепер про нашу молодь піклуватиметься агресор. Бо людина не може жити взагалі без паспорта. Тому, не маючи змоги отримати українский, отримають російський – без тяганини, бюрократії, присутності і дозволу батьків.
P.S. Я знаю чимало живих історій цих людей. Це переважно діти, які хочуть навчатися на контрольованій частині і своєю батьківщиною вважають Україну. Але Україна їх виштовхує в Росію.
Джерело: Анна Маляр / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора