Штучний конфлікт у Раді може стати гарною можливістю для президента розпустити її та у вересні призначити дострокові вибори G

Позиції президента України Петра Порошенка у Верховній Раді не такі міцні, як йому б хотілося, уважає генерал-лейтенант міліції, голова Львівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" Михайло Цимбалюк.

Гра в політику.

Українські чиновники, мабуть, передивилися американських фільмів про політику на кшталт "Картковий будинок" і почали собі малювати заплутані схеми, мета яких – зберегти свої крісла ще мінімум на п'ять років.

Якщо ретельно проаналізувати останні події в країні, можна чітко простежити бажання нинішнього президента залишитися на посаді ще на одну каденцію.

Про необхідність оновлення складу Центральної виборчої комісії країни говорили впродовж останніх чотирьох років, утім, далі слів справа не доходила. Влада обіцяла повне перезавантаження цього органу, а в результаті Порошенко запропонував 14 кандидатів на 13 місць у ЦВК. Серед кандидатів щонайменше дев'ять осіб наближені до нинішнього гаранта Конституції. Про яку об'єктивність і незалежність у виборчому процесі може йти мова?

Викликає недовіру і вчорашня активність пропрезидентської фракції в парламенті, представники якої зареклися не голосувати жоден закон, блокувати трибуну до моменту, поки не буде проголосований новий склад ЦВК. Сумніваюсь, що це збіг обставин та бажання показувати результат, адже такі політичні перипетії почалися за тиждень до парламентської відпустки. І саме цей, наголошую, штучний конфлікт може стати гарною можливістю для президента України розпустити Верховну Раду, у вересні призначити дострокові парламентські вибори, а вже після них, як прогнозують політексперти, знову зайняти головний кабінет на Банковій.

Єдине, що трохи заспокоює, – це консолідація інших фракцій у парламенті. Наприклад, учора навіть без депутатів від БПП обранці зуміли проголосувати необхідний законопроект (народні депутати 240 голосами підтримали в першому читанні законопроект №6518 про внесення змін до деяких законів щодо забезпечення офіційного опублікування законів України та інших нормативно-правових актів), а відтак, можна зробити висновок, що позиції президента в Раді не такі міцні, як йому б хотілося.

В агонії перед виборами народні депутати намагаються зачепитися за останні "рятувальні кола" – учора вкотре згадали про скасування депутатської недоторканності. Посил обранцям надав Петро Порошенко, який пообіцяв вирішити питання депутатської недоторканності ще цього року, але наголошу, що ця ініціатива буде стосуватися вже обранців наступної каденції.

І тут важливо, щоби ці норми не застосовували винятково до опозиції як метод залякування. Тому що скасування недоторканності – необхідність, до якої вже дозріло українське суспільство. І якщо нинішня влада вкотре говорить про це з метою заробити кілька політичних балів – гріш їй ціна...

Джерело: "ГОРДОН"