Вакцинація на декілька порядків знижує ризик важкого перебігу COVID-19, 95% померлих від коронавірусу не були вакциновані
Зібрав декілька питань, які сьогодні найчастіше задають із приводу штаму "Омікрон". Спробую дати відповіді.
Як зрозуміти, що у мене "Омікрон", а не звичайна ГРВІ?
Ніяк не зрозумієте. Симптоми майже однакові. Для цього потрібно зробити тест на коронавірус: або експрестест (його можна придбати в аптеці), або ПЛР.
Чому вакциновані також хворіють?
Вакцинація на декілька порядків знижує ризик важкого перебігу хвороби. Просто порахуйте: половина дорослого населення в Україні вже вакцинована. А майже 90% ліжок у лікарнях зайняті невакцинованими. Летальність серед нещеплених ще вища: 95% людей, які померли від COVID-19, не були вакциновані. За даними Київської школи економіки, у порівнянні з хвилею при штамі "Дельта" рівень смертності зменшився у чотири рази: 0,5% проти 2%. І це не лише тому, що "Омікрон" слабкіший. Просто відсоток вакцинованих наразі значно вищий.
Чи можна вакцинуватись, якщо контактував із людьми, у яких виявили COVID-19?
Чекати, поки закінчиться чергова хвиля, не варто. МОЗ рекомендує щепитися проти COVID-19 усім, хто не відчуває симптомів хвороби. Вакцина може не встигнути посилити ваш імунітет, але точно його не ослабить. У випадку, якщо ви захворіли, вакцинуватися можна через 28 днів із дня отримання позитивного тесту.
Чи потрібно вакцинуватися, якщо це остання хвиля COVID-19?
ВООЗ вважає, що COVID-19 поступово перейде до розряду сезонних хвороб. Але це можливо лише за умови тотального щеплення. Тому сертифікат про вакцинацію ще довго буде умовою для того, щоб вільно користуватися соціальною, культурною та транспортною інфраструктурою.
Джерело: Михаил Радуцкий / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора