Повернення Росії в ПАРЄ – це не про демократію, не про права людини та цінності. Це рішення банальне – про гроші
Російські санкції "покарання рублем" виявилися сильнішими за європейські цінності та пафосні виступи євроделегатів, зазначив позафракційний нардеп Мустафа Найєм.
Час позбавлятися ілюзій і називати речі своїми іменами: учорашнє рішення ПАРЄ – це зрада Європою не тільки України, але і себе, і своїх принципів. Тому що повернення Росії в ПАРЄ – це не про демократію, не про права людини і не про цінності.
Це рішення банальне – про гроші.
Усе дуже просто. Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року після анексії Криму і початку війни на Донбасі. Протягом трьох років асамблея працювала у звичайному режимі, час від часу нагадуючи Росії, що середні віки минули, захоплювати чужі території недобре й узагалі правильно б припинити вбивати людей у катівнях ФСВП (Федеральна служба виконання покарань РФ. – "ГОРДОН").
За три роки, у 2017 році, Росія повністю припинила сплату внесків до бюджету Ради Європи. Загалом це приблизно €33 млн на рік. В організації почалися проблеми з оплатою рахунків. І саме в цей момент в асамблеї заговорили про необхідність повернення Росії до складу ПАРЄ.
Російські санкції "покарання рублем" виявилися сильнішими за європейські цінності та пафосні виступи євроделегатів. Ось і вся правда.
Ну і для довідки, щоб пам'ятати. За резолюцію проголосувало 118 делегатів, проти – 62 і 10 осіб утрималися. Резолюцію в повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії та Туреччини.
Проти в повному складі проголосувала делегація України та Грузії і більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великобританії та Швеції.
Джерело: Mustafa Nayyem / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора