Метод ПЛР підтверджує діагноз COVID-19, але не відкидає його в разі негативного результату
Шановні колеги, звертаю увагу на деякі особливості постановлення діагнозу COVID-19.
Як уже неодноразово говорили, метод ПЛР підтверджує діагноз COVID-19, але не відкидає його в разі негативного результату. Якщо хвора людина перебуває в осередку (наприклад, сімейному) і в когось із членів сім'ї є позитивний ПЛР, усіх членів сімейства, які мають клінічні симптоми, мають трактувати як хворих на COVID-19, водночас випадок належить до категорії "ймовірний". У стандартах надання медичної допомоги (наказ МОЗ №722 від 28 березня 2020 року) так і написано: імовірний випадок – особа, яка відповідає принаймні одному з таких варіантів: пацієнт, відповідає клінічним критеріям... і є контактною особою ймовірного чи підтвердженого випадку або епідеміологічно пов'язаний з випадками інфекції, серед яких виявили хоча б один підтверджений випадок методом ПЛР.
Якщо не в усіх членів сім'ї в осередку є позитивний ПЛР (а клініка є), абсолютно не потрібно змушувати їх перездавати аналізи, тому що це не вплине вже на постановлення діагнозу, тактику ведення, а тільки сприятиме поширенню захворювання непотрібними ходінням по муках. І нехай вас не бентежить те, що позитивний ПЛР саме в того члена сім'ї, у якого немає клініки, – ми це в лекціях обговорювали цілий рік. І саме тому в наших стандартах випадок захворювання, пов'язаний із наявністю типових клінічних симптомів, з'явився ще раніше, ніж змінилося класичне визначення випадку ВООЗ.
Поставити правильний діагноз (а не ГРЗ) надзвичайно важливо в цій ситуації, тому що якщо хвороба розвивається після першої дози вакцини, пацієнту не мають вводити другу дозу відразу після одужання. А в разі непостановлення діагнозу із цим будуть проблеми.
Усім здоров'я і бережіть себе!
Джерело: Ольга Голубовская / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора