У військовій прокуратурі ще є камікадзе, які намагаються розслідувати корупцію в оборонці. Хоча щось мені підказує, що їм дуже непросто
Якщо міномет "Молот" виробляли в кустарний спосіб, то, найімовірніше, і вибухає він постійно не через поганих мінометників, зазначила журналіст і волонтер Ольга Решетилова.
Хочу дещо уточнити інформацію щодо "Молотів". Тому що медіа трохи неправильно інтерпретують опубліковані [головою експертної організації StateWatch] Глібом Канєвським в "Українській правді" судові рішення у справі.
Так, військова прокуратура Київського гарнізону розслідує провадження за ст. 425 (недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки). Дізнавшись про це провадження ще влітку, я побігла у прокуратуру, думаючи, що тяжкі наслідки – це смерть та каліцтва людей внаслідок вибухів мінометів. Але ні. У рамках цього провадження військова прокуратура розслідує збитки, завдані державі. Тобто співпрацю заводу "Маяк" і "Старокраматорського машинобудівного заводу" з фіктивними фірмами, розкрадання тощо.
А факти вибухів "Молотов" розслідуються в інших провадженнях – кожен в окремому. На моє запитання, за яких обставин процесуальний керівник може прийняти рішення про об'єднання всіх проваджень щодо "Молотів" і розслідувати загибель і поранення військовослужбовців як наслідок неякісного міномета, керівник групи прокурорів мені відповів: якщо в кожному окремому провадженні (або хоча б у кількох) буде доведено, що до вибуху призвів саме неякісний ствол.
Наразі це не доведено в жодному провадженні. У більшості навіть не проведені потрібні для цього експертизи.мА у справі щодо вибуху на рівненському полігоні досудове слідство вже завершилося і дійшло висновку про подвійне заряджання. Уже скоро будемо спостерігати суд. Якщо військова прокуратура, звісно, не скористається своїм улюбленим прийомом і не закриє судові засідання.
Тому, як би мені не гріли душу заголовки про те, що військові не винні, на жаль, наявність такого провадження у прокуратурі прямо не доводить, що причина вибухів – якість (точніше, неякість) мінометів. Воно говорить лише про те, що у військовій прокуратурі ще є камікадзе, які намагаються розслідувати корупцію в оборонці. Хоча щось мені підказує, що їм дуже непросто.
Опоседковано, звісно, ми розуміємо, що якщо міномет вироблявся кустарним способом, то, мабуть же, і вибухає він постійно не через поганих мінометників. Але це буде тема для окремих заголовків. Буде, повірте.
Кому цікаво, нашуміле судове рішення тут.
Джерело: Ольга Решетилова / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора