Демократичний світ буде з Україною. А авторитарний допомагатиме Росії, але не тому, що має до неї симпатію

Фото: Pavlo Klimkin / Facebook

Два дні між подіями, які можуть визначити, як виглядатиме світ за п'ять років. Або за 10.

Спочатку минулої п'ятниці Саудівська Аравія та Іран заявили про поновлення дипломатичних відносин. Зверніть увагу, де це відбулося, – у Пекіні. Араби й перси ніколи не були фанатами одне одного, а з моменту ісламської революції в Ірані майже ворогували.

Тепер Китай показав, що може примирити недемократичні, авторитарні країни. Стабільність в Арабській/Перській затоці – саме так по-різному її називають у Саудівській Аравії та Ірані – для Китаю важлива, адже це про нафту, але також про нову роль Китаю у світі.

Майже одночасно сьогодні в Сан-Дієго Байден зустрічається з прем'єрами Великобританії та Австралії – і це про стримування Китаю. Який вважає, що проти нього створюється "нове НАТО". Картина все більше нагадує протистояння демократичного й недемократичного світів і одночасно США та Китаю.

Місце України в цій системі очевидне: ми остаточно стали частиною західного демократичного світу і будемо разом із ним. Демократичний світ буде з нами. Авторитарний світ теж буде допомагати Росії – не тому, що має до неї симпатію, а тому, що це логіка глобальних альянсів.

Поки що ми бачимо пряму допомогу Ірану, Білорусі й Північної Кореї, але до них можуть доєднатися інші. Маємо кожен день доводити демократичному світові, що це і його війна. Для тих, хто це не до кінця зрозумів, і таких ще багато. Захід сильніший за Схід, але має хотіти перемогти і мати стратегію перемоги, а не стратегію компромісу. Це задача майже так само важлива, як перемога на фронтах.

Джерело: Pavlo Klimkin / Facebook