Путін і Лукашенко знову заспівали про нібито бажання Польщі отримати частину українських територій. Путін розуміє, що Україна й Польща будуть ядром нової стратегії стримування РФ
Путін і Лукашенко знову продовжили співати пісню про начебто бажання Польщі отримати частину українських територій. Це не новий "куплет", але й не останній вихід дуетом.
Путіну важливо згуртувати внутрішню аудиторію, яка, як відомо, вважає Польщу й поляків ворогами. Він також розуміє, що Україна й Польща будуть ядром нової стратегії стримування РФ – за будь-яких обставин. Заради спроби вкинути ще одну "чорну кішку" між нашими країнами він буде повторювати це знову і знову. Тим більше напередодні виборів у Польщі й тим більше на фоні рішень щодо українського зерна.
Ну і в російській історії вже всі для нього злодії – "Ленін створив Україну", а "Сталін віддав частину білоруських територій Польщі" і так далі. У цьому він парадоксально має рацію: російська історія – це історія злодіїв при владі.
З Лукашенком цікавіше, він бореться за збереження влади й гарантії для себе, тактична ядерна зброя й "Вагнер" на території Білорусі, на думку багатьох, навіть значно зміцнили його позиції. Хоча зовні Білорусь має все більше російських атрибутів, адже ядерна зброя й "Вагнер" ніколи не стануть білоруськими, вони завжди залишатимуться російськими. Лояльність багатьох білорусів особисто Лукашенку також під питанням. У якийсь момент буде достатньо лише змінити прапор на флагштоку на російський – і Білорусь може стати новим федеральним округом РФ. Що нам, звісно, аж ніяк не пасує.
І не просто так Лукашенко розпочав розмову про важливість територіальної цілісності України. Очевидно, що він не про нас турбується, а говорить про себе. А війська наших союзників на території України – це хоч і не є гарантіями нашої безпеки, але кардинально її зміцнять на період до вступу в НАТО. Це як переключити "безпекову швидкість".
Кремлю це зовсім не подобається, тому й новий куплет цієї пісні. А що не подобається там, має бути гарною ідеєю для нас і, власне, не тільки ідеєю.
Джерело: Pavlo Klimkin / Facebook