Україна вкрай потребує справжньої люстрації. Почати треба з касти суддів. Із посад звільняються всі судді. Без виключень. Був суддею – відставка
Люстрація ніколи не проводилася в Україні.
Усе, що так називали, – було імітацією. Сьогодні Україна вкрай потребує справжньої люстрації. Почати треба з касти суддів. Із посад звільняються всі судді. Так, так – без виключень. Був чесним, не поміченим у корупції і злочинах або ні – не має значення. Був суддею – відставка. Саме тоді це справжня люстрація, за принципом – суддівська каста повинна бути ліквідована.
Не в один день, але поступово і планомірно йдуть усі.
Паралельно впроваджуються вибори у громадах юристів, які повинні бути обраними на посаду суддів місцевих. Умови участі у виборах на посаду судді – юридичний фах і не займав посади судді до цього. Усі судді повинні обиратися. А суди повинні бути судами присяжних. Суддя – це чесний арбітр, який слідкує за дотриманням і чистотою процедур у змаганні доказів між обвинуваченням та адвокатами відповідача, які переконують присяжних. Рішення за присяжними.
Суддя стає, як і політик, людиною, яка проходить вибори. А також може бути відкликаним із посади виборцями за спеціальною процедурою. Принцип простий – ми обираємо тих, кого вважаємо гідним нас судити.
Що стосується судів вищих інстанцій. До них обирають суддів, які пропрацюють у судах громад декілька термінів і отримають від громадян довіру і право обиратися в суди вищої ланки. Які пройдуть кваліфікацію громадських рад доброчесності після необхідного стажу роботи суддею у громадах.
А що робити із судами вищих інстанцій, поки цей час не настав? Підписати договір між Україною і Британією, що ці функції на себе візьме британська судова система, яка відкрила свої представництва на цей час в Україні.
Стосовно люстрованих суддів. Створити спеціальну комісію із західних юристів, громадських активістів, правоохоронців з антикорупційних органів і журналістів. Кожного колишнього суддю перевірити на предмет джерел придбання власності, капіталів й активів ним та його родичами.
Усі повинні пройти перевірку по справах, де вони виносили рішення й вироки, на дотримання та відповідність законності і принципів справедливості, наявності корупційних впливів. За результатами винні притягуються до відповідальності, ті, що пройшли перевірку, отримують право працювати в юридичній сфері, але не на посадах суддів.
За таких умов у нас поступово з'явиться незалежний суд і справедливе судочинство. Зараз ми цього не маємо. Але маємо злочинну, жадібну, безкарну й корумповану касту тих, хто називає себе суддями.
А тепер у коментарях чекаю всіх, хто почне розповідати, чому це неможливо, чому моя ідея не фахова і не буде працювати, чому не на часі й чому Україну треба залишити без судочинства і правозахисту в ситуації, яку ми маємо зараз.
Джерело: Сергій Гайдай / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора