Якщо ви зараз у ЄС, мали повернутися в Україну потягом, але плани змінилися – то ви не маєте змоги здати свій квиток
"Укрзалізниця" – це компанія, що не шукає шляхів, обтяжених логікою.
Тим, хто їздить за кордон, варто знати про зміну правил повернення квитків. Бо це справді вагінь, який змушує замислитися про адекватність ухвалення рішень в УЗ.
Ось самі дивіться, що було й що стало.
В "Укрзалізниці" вирішили боротися з дефіцитом потягів на/з Польщі й (чомусь) вирішили, що корінь зла – у процедурі повернення квитків.
Відкинемо убік питання про те, що єдиний варіант подолати стабільно високий дефіцит – це додавати вагони, домовлятися про новий потяг тощо. Тут справді не все просто: треба з поляками узгоджувати, а в них нібито межа спроможності прикордонників.
Окей, можливо, УЗ бачить схему, за якою перекупи спекулюють квитками через якісь лазівки у процедурі здачі – викупу. Боротьба з перекупами не послабить дефіциту (скільки місць було, стільки є), але це має соціально важливу роль. Однак побачивши схему перепродажу, залізничники не ліквідовують її, не закривають можливість перекупу щойно зданих квитків.
Ні, в УЗ обрали інший, максимально безглуздий і деструктивний шлях.
Там просто заборонили повернення квитків з/на Польщу в онлайні. Тепер – тільки особисто, лише в Україні і лише в міжнародній касі.
Що це означає?
Якщо ви зараз десь у ЄС, мали повернутися в Україну залізницею нічним потягом, але плани змінилися, то ви не маєте права й можливості здати свій квиток. Від слова взагалі. Бо щоб здати, маєте повернутися в Україну й прийти в касу ніжками.
Якщо ви живете в умовному Подільську, Куп'янську, Каневі чи інших малих і великих містах, де немає міжнародних залізничних кас, і також маєте здати квиток, куплений онлайн, ви маєте ніжками їхати до обласного центру, витрачати на це купу грошей і часу свого й касира.
До чого це призведе?
Багато людей будуть "відмовлятися" від повернення квитка. Тобто квитки згорятимуть.
Відтепер на нічних потягах до Польщі гарантовано будуть вільні місця. А провідники зможуть комфортно продавати їх "наліво". Щонайменше по станції Львів, бо там уже точно ніхто не підсяде, а також у Хелмі. Але на практиці підсісти на нічний міжнародний все ж непросто, і тому вільні місця будуть лишатися.
Тобто фактичний дефіцит квитків зросте, бо попит стабільно високий, а місць у потязі буде використано менше.
Питання до УЗ: ви реально неспроможні логічно мислити? Чи це якийсь хитрий план дискредитації залізничного сполучення?
Представник керівництва УЗ запевнив, що людську схему повернень запровадити не могли через кривизну системи і тому цей крок – єдиний можливий, і зараз готують іншу систему.
Що ж, я схильний вірити, час підтвердить або спростує.
Джерело: Сергей Сидоренко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора