Посол України сказав, скільки добровольців подали заяви до українського легіону в Польщі
Заяви про бажання приєднатися до українського легіону в Польщі подало вже понад 1 тис. українців. Про це в інтерв'ю "Суспільному", яке опублікували 22 грудня, повідомив новопризначений посол України в Польщі Василь Боднар, який донедавна був послом у Туреччині.
"У листопаді був перший набір підписання контрактів і формування першого українського підрозділу. На 10 січня планується наступний запис. Не скажу зараз за кількістю, оскільки це поки на прохання Міністерства оборони тримається як закрита інформація. Усього ми маємо більше тисячі заяв, які зараз розглядаються відповідною комісією", – сказав дипломат.
Він висловив сподівання, що ця кількість постійно зростатиме.
"Це взагалі унікальна історія з тим, що на території Польщі відбувається формування українського підрозділу. Насправді це дуже важливий елемент взаємодії і це – реалізація домовленості на високому рівні. Дуже важливий елемент підтримки України, оскільки дуже багато громадян України перебуває за кордоном", – вважає Боднар.
Посол України визнає, що "не всі вони потрапили за кордон у спосіб, який традиційно притаманний для перетину кордону".
"Частина з них хотіла б повернутися. Також є відповідна мотивація для громадян України в інших країнах, не тільки в Польщі, стати до лав Збройних сил. Цей український підрозділ дає таку можливість. [...] Окрім того, польською стороною забезпечені досить серйозні умови для базової військової підготовки, для екіпірування, для перебування на відповідних полігонах", – підкреслив український дипломат.
За його словами, "країна-агресор прекрасно розуміє, що цей легіон – це зразок солідарності українців, які виїхали за кордон своєї держави, і [тому росіяни] намагаються кожного разу вбивати клин в інформаційну політику щодо цього питання, намагаються розповсюджувати різного роду фейки".
Контекст:
8 липня Україна і Польща підписали безпекову угоду, у якій ідеться про створення українського легіону в Польщі.
У Міноборони України повідомляли, що українські добровольці здобудуть найсучаснішу підготовку від союзників із Польщі, Литви й інших країн ЄС, а сам легіон оснастять найкращим обладнанням від міжнародних партнерів, що підвищить його ефективність на полі бою. Українці, які перебувають у Польщі й інших країнах ЄС, зможуть добровільно приєднатися до оборони України, підписавши контракт із ЗСУ, зазначили у відомстві.
12 листопада в Міноборони поінформували, що перша група громадян України, які проживають за кордоном, підписала контракти для проходження служби в українському легіоні. На той момент у рекрутинговий центр легіону надійшло приблизно 700 заявок від українців, які живуть у Польщі, Чехії, Німеччині, Ірландії й інших країнах. Базова підготовка добровольців триватиме 35 днів, після чого вони зможуть продовжити навчання за обраними спеціальностями на базах НАТО в Європі.