Журналісти в Україні зневірилися шукати правди і захисту в силовиків та в судах. Може, хоча б Держдеп США влада почує
Влада України і політики, які її підтримують, створили умови, коли злочини проти журналістів залишаються безкарними, уважає голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
У Державному департаменті США вказують на відсутність прогресу в розслідуванні вбивства журналіста, одного з керівників "Української правди" Павла Шеремета. Про це йдеться у звіті бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США стосовно дотримання прав людини в Україні за 2018 рік.
Так само Державний департамент США фіксує в Україні зростання культури безкарності, блокування роботи та атаки на редакції ЗМІ, тиск на журналістів із боку влади через суди (вимога розкриття джерел інформації, обшуки). Як незалежні, так і державні ЗМІ практикують самоцензуру (коли інформують про політиків або коли повідомляють про історії, які можуть бути сприйняті громадськістю як недостатньо патріотичні...).
"Протягом року жодна людина не була заарештована у зв'язку з убивством видатного білорусько-російського журналіста Павла Шеремета 2016 року. 2 серпня родина Шеремета подала до суду на генерального прокурора, скаржачись на бездіяльність ГПУ щодо справи", – ідеться в документі.
"Правозахисники та спостерігачі за дотриманням свободи преси висловили занепокоєння з приводу відсутності прогресу в офіційному розслідуванні, що свідчить про перешкоджання на високому рівні або некомпетентність у розслідуванні".
Кейси, які викладені в доповіді Держдепартаменту, Національна спілка журналістів України може суттєво доповнити. Уже третій рік поспіль наші річні звіти щодо фізичних атак та відсутності справедливості виходять під назвою "Жертви безкарності". Ми фіксуємо відсутність прогресу щодо розслідування справ побиттів журналістів у часи Євромайдану, щодо нападів на колег із програми "Схеми", на фронтову журналістку Наталію Нагорну, на десятки регіональних працівників медіа. Не покарані ті, хто підпалював телеканал "Інтер", хто у прямому ефірі бив дівчат із мікрофонами...
Висновок. Влада і політики, які її підтримують, створили умови, коли злочини проти журналістів залишаються безкарними. Навіть резонансні вбивства не є пріоритетом для відновлення справедливості. Журналісти зневірилися шукати правди і захисту у силовиків та в судах. Може, хоч через авторитетний Держдеп влада почує те, про що Спілка журналістів каже роками – зупиніть безкарність негайно. Покарайте кривдників журналістів, звітуйте про розслідування злочинів. Захистіть свободу слова!
Джерело: Sergiy Tomilenko / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора