Шанси ухвалення сенатського проєкту щодо України знижуються, а у проєкті Джонсона незрозуміло, як прив'яжуть кредитування до програм військової допомоги
Оновлю оцінку ситуації із зависанням допомоги США Україні.
Нагадаю, що є три варіанти рішення, із яких реальні два:
- сенатський проєкт;
- проєкт спікера Джонсона, якого поки не існує.
Сенатський проєкт Джонсон відмовляється ставити на голосування, а петиція за голосування в обхід спікера, на жаль, ледве рухається. За минулий "пленарний" тиждень до неї додалося аж чотири підписи. Було 191, стало 195. І це за 218 необхідних.
Тому доводиться знижувати шанси ухвалення сенатського проєкту.
Проєкту спікера Джонсона так само не існує. Усе, що відбулося минулого тижня, – це вчорашнє схвалення Трампом допомоги Україні, якщо її нададуть у кредит.
Це не шок-сенсація, Трамп про це говорить уже два місяці. Новина в тому, що так він дав сигнал своїм прибічникам у Палаті не наполягати на відставці Джонсона, якщо той винесе "кредитний" проєкт на голосування. Тому що такі наміри були, і Джонсон їх боявся.
Водночас зрозуміло, як можна дати у кредит фінансову допомогу, а от як прив'язати кредитування до чинних програм військової допомоги – хрін зрозумієш, адже там є встановлені процедури і купа нюансів. Я вже мовчу, що віддати ці гроші ми не зможемо.
Тому якщо у проєкті Джонсона за умови збереження загальних обсягів пропонувати у кредит будуть лише фінансову допомогу – окей. А якщо з'явиться якась творчість із військовою допомогою, можливі трабли. Але поки не побачимо проєкту, не дізнаємося.
Отже. Я у своєму внутрішньому тоталізаторі знижую шанси сенатського проєкту і трохи підвищую шанси "джонсонівського", хоча залишається багато невизначеності.
Джерело: Шрайк / Telegram
Опубліковано з особистого дозволу автора