Невже слова експертів Ради Європи – це фейки, маніпуляції і демонізація "прекрасного" закону про медіа?
Майже ніде в Європі онлайн-ЗМІ не регулює держава; водночас Офіс Ради Європи і представництво Євросоюзу в Києві рекомендують Верховній Раді ухвалити законопроєкт "Про медіа", що містить дискримінаційні норми. На це звернула увагу голова правління Національної асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська.
Лише дві країни в Європі ухвалили законодавство, що регулює онлайн-медіа, – це Німеччина та Франція. Але там такі закони зазнали серйозної критики, їх визнали неконституційними.
Крім того, Єврокомісія попередила Францію, що їх закон суперечить європейським нормам. Консультантка Ради Європи Кріштіна Розгоні рекомендує Україні відкласти впровадження регулювання інтернет-ЗМІ й почекати, поки Євросоюз розробить і протестує рішення у цій сфері. Єврокомісія анонсувала публічні дискусії. Експерт Ради Європи Жан-Франсуа Фурнемон сказав, що держави Європейського союзу не регулюють контенту онлайн-медіа. У жодному регулятивному документі ЄС не згадують онлайн-ЗМІ.
Є зауваження Головного науково-експертного управління Верховної Ради про невідповідність законопроєкту про медіа статтям 85 та 92 Конституції України. Тобто є підстави у разі прийняття для визнання його неконституційним в Україні.
Але Офіс Ради Європи в Україні, представництво Євросоюзу в Україні і посольство Німеччини в Києві звернулися до Верховної Ради України, щоб законопроєкт про медіа, який передбачає все те, що визнано неконституційним і суперечить європейським нормам, було терміново проголосовано вже наступного пленарного тижня.
Слова експертів Ради Європи – це фейки, маніпуляції і демонізація прекрасного закону? Сподіваюся, що принаймні частина депутатів не буде підтримувати бездумні голосування.
Джерело: Тетяна Котюжинська / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора