Разумков про законопроєкт про медіа: Навряд чи буде єдність під час голосування

У Раді єдиної позиції щодо законопроєкту, зазначив Разумков
Фото: Голос / Facebook

За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, у нього немає "однозначно позитивної" думки про новий законопроєкт, покликаний регулювати роботу українських ЗМІ.

У законопроєкту "Про медіа" авторства народних депутатів від "Слуги народу" у Верховній Раді немає повної підтримки. Таку думку спікер парламенту Дмитро Разумков висловив виданню "Страна" в інтерв'ю, яке опубліковане 9 липня.

"Я ще не прочитав його до кінця, але мені досить того, що я чую від усіх ваших колег. Ви об'єдналися в цьому питанні. Впевнений, що цей закон викличе дискусію й усередині парламенту. Відштовхуючись від того, що я чую, однозначної позитивної думки у мене немає", – сказав він.

Спікер зазначив, що в Раді єдиної позиції щодо законопроєкту "Про медіа" немає.

"Навряд чи буде єдність під час голосування", – підкреслив Разумков.

Законопроєкт №2693 авторства нардепів від "Слуги народу" було зареєстровано у Верховній Раді наприкінці грудня 2019 року. Документ повинен регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації. Автори законопроєкту, зокрема, запропонували наділити Нацраду з питань телебачення і радіомовлення функцією нагляду і контролю за всією сферою медіа.

Законопроєкт зазнав різкої критики з боку журналістів і медіаорганізацій. 19 травня 2020 року Рада передала його на повторне перше читання.

Понад 200 журналістів, медіа-менеджерів і експертів підписали відкритий лист президентові України Володимирові Зеленському, керівництву Верховної Ради, народним депутатам та європейським партнерам України, в якому закликали не підтримувати законопроєкту "Про медіа".

1 липня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт.

3 липня представництво ЄС в Україні закликало продовжити консультації щодо законопроєкту "Про медіа".

7 липня громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення в цілому підтримала законопроєкт "Про медіа".