Медведчук виступає за закупівлю російської вакцини проти COVID-19, тому в його ЗМІ почалася велика кампанія проти приватної вакцинації в Україні
Операція "Вакцинація".
Ви, напевно, чули відгомін скандалу про те, що в українській приватній клініці нелегально прищеплювали вакциною Pfizer за кілька тисяч євро бізнесменів і політиків. Можливо, навіть бачили обурені публікації.
Водночас у Німеччині навіть у клініці "Шаріте" можна спокійно підписати контракт і зробити щеплення тією самою вакциною за ціну приблизно у два – два з половиною раза дешевше, ніж нібито прищеплювали в Україні в цій клініці. І це вважають нормальним.
Так, у ЄС дійсно є державні закупівлі вакцин і там, звісно, залежно від фінансових можливостей держави, заплановано вакцинацію населення різними вакцинами в різний період часу. Зрозуміло, що бідні держави, найімовірніше, будуть використовувати для масової вакцинації або безплатну вакцину через COVAX (глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19), або купувати дешевші вакцини, ніж Pfizer.
Але водночас багаті люди через приватні клініки можуть собі дозволити робити вакцинацію. Це загалом знижує навантаження на державну вакцинацію. І ми розуміємо, що в будь-якому разі багаті люди в будь-якій країні світу будуть намагатися зробити щеплення якомога швидше в будь-який спосіб. Відповідно, у західних країнах замість того, щоб вести цей ринок у "тінь", його виводять у легальний контур. І держава при цьому одержує свої податки, надаючи водночас офіційний дозвіл приватним клінікам робити вакцинацію.
Але в Україні цього поки не відбулося. Не сталося, незважаючи на те, що депутати вже проголосували закон, який свідчить про те, що вакцинація міжнародними вакцинами можлива після того, як вони дістали реєстрацію у США, ЄС, Японії, Великобританії чи Канаді. У цих країнах уже схвалено: Pfizer, Moderna і AstraZeneca. Але водночас, як я розумію, українське Міністерство охорони здоров'я має однаково зробити якісь дії для того, щоб офіційно дозволити використовувати вже дозволені в Америці чи Європі вакцини. Такі вакцини повинні будуть тільки пройти швидку семиденну реєстрацію в Україні. І, звісно, МОЗ має прописати протокол – як вакцинацію проводитимуть у приватних клініках. І ось цих дій із якоїсь незрозумілої причини МОЗ досі не зробило.
Чому? У мене немає відповіді. Водночас розпочали велику кампанію проти приватної вакцинації, у якій бере участь ціла низка ЗМІ. До того ж частина цих ЗМІ наближена до проросійського політика Медведчука, який активно виступає за закупівлю і вакцинацію російською вакциною "Супутник V".
Відповідно, виникає запитання, а навіщо так агресивно якісь гравці заперечують проти вакцинації у приватних клініках? Чи не для того, щоб просто перекрити постачання інших вакцин? І загострити ще більше ситуацію з неотриманням поки Україною вакцин на державному рівні?
Згадаймо, що навесні була аналогічна ситуація з тестуванням на COVID-19. Спочатку тестування було доступним суто в державних лабораторіях. Через брак тестів і відсутність протоколу для приватних. І приватним лабораторіям робити тестування до якогось періоду не дозволяли. Поки ситуація не стала критичною. І після цього дозволили тестування зокрема і приватним лабораторіям.
Зазначу, що це виявилося позитивним рішенням уряду: дозволити тестування у приватних лабораторіях. Це дало змогу зменшити істерію, яку знову-таки нагнітали проросійські ЗМІ, і зменшити навантаження на державні лабораторії.
Зараз, якщо ви помітили, щодо тестування практично скандалів немає, а навесні вони ще були. Імовірно, якщо така сама ситуація станеться і з вакцинацією, то це теж зніме частину навантаження на державне вакцинування і держбюджет. А також знизить рівень істерії, яку зараз розпалюють проросійські ЗМІ.
Джерело: "ГОРДОН"
Блог відображає виключно думку автора.
Редакція не відповідає за зміст і достеменність матеріалів у цьому розділі.