План ГРУ РФ щодо Закарпаття – "донбаський сценарій" шляхом утворення умовної "ЗНР"
Концепція ГРУ РФ щодо дестабілізації Закарпаття – влаштувати провокації, які можуть закінчитися силовими протистояннями етнічних угорців і "українських націоналістів", зазначив нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук.
За інформацією групи ІС, російська сторона (ГУ ГШ ЗС РФ) активізувала інформаційно-пропагандистську кампанію зі створення передумов та формування громадської думки для дестабілізації Закарпаття, використовуючи етнічний фактор (угорців) у регіоні та амбіції Будапешта. Мета "московського сценарію" в цьому випадку – створення нової точки напруги на території України в межах концепції "федералізації" нашої країни після виборчого циклу у 2019 році.
Такі дії та активізація ГРУ на цей момент обумовлені необхідністю термінової зміни негативних тенденцій для російської військової розвідки, а також особисто Шойгу і Суркова, пов'язаних із:
- провалами ГРУ на міжнародній арені (МН17, переворот у Чорногорії, втручання у вибори у США, отруєння Скрипалів у Солсбері тощо), які стали надбанням світової громадськості і щодо яких проводять відповідні міжнародні розслідування;
- наростанням конфронтації ГРУ із ФСБ РФ, як в ОРДЛО, так і в самій Росії, яка виливається у "війну компроматів" і різні "підстави" перед Путіним (з останніх прикладів – "допомога" ФСБ РФ світовій спільноті в ідентифікації Боширова і Петрова саме як співробітників ГРУ);
- негативним розвитком для РФ ситуації в Сирії, де всю повноту відповідальності несе МО РФ, ГРУ та особисто Шойгу.
Водночас заходи щодо Закарпаття можуть бути синхронізованими ГРУ з іншими заходами, зокрема щодо Приазов'я та Одеської області, про які ми повідомляли раніше.
Концепція дестабілізації Закарпаття від ГРУ є модифікованими діями на сході України у 2014 році, а саме – провокаціями і нагнітанням ситуації, які можуть закінчитися силовими протистояннями місцевих етнічних угорців і "українських націоналістів", групи яких складатимуться як із російської агентури, так і просто з "корисних ідіотів", із втягуванням у ці дії силових структур України. Що супроводжуватиме і розкручуватиме відповідна інформаційна кампанія.
На наступному етапі ГРУ пропонує введення так званих угорських зелених чоловічків із числа угорських неонацистських і радикальних угруповань, які фінансують із РФ, а їх представники проходять різні курси підготовки (під керівництвом інструкторів ГРУ) в межах діяльності так званих бійцівських і військово-патріотичних клубів як на території Угорщини, так і в інших країнах Європи (яскравий приклад – мережа "Вовк"), для "захисту угорців Закарпаття, недопущення етнічних чисток і стабілізації ситуації у регіоні".
Такий розвиток ситуації змусить Будапешт, під тиском сформованої "громадської думки", втягуватися у цей процес активніше, зокрема, через відповідні офіційні заяви і дипломатичні дії, які за фактом підіграватимуть інтересам Москви. Яка, зі свого боку, буде заперечувати свою безпосередню участь, як і 2014 року, і перекладати всю відповідальність на офіційний Будапешт і його спецслужби, тим самим ставлячи в незручне становище ЄС і НАТО і в такий спосіб провокуючи внутрішній конфлікт у цих організаціях.
Надалі, за планом ГРУ, процес має піти за "донбаським сценарієм" шляхом утворення умовної "ЗНР", на чому також гратимуть проросійські кандидати на виборах у 2019 році (а саме – "чинна влада своєю злочинною діяльністю призвела до такої ситуації і чергової втрати українських територій").
Крім того, за даними групи ІС, до безпосереднього наповнення фонду для так званого "Плану Егана", через який Угорщина фінансує різні гуманітарні проекти на Закарпатті для етнічних угорців у межах концепції "м'якої сили", причетні спецслужби РФ. Зокрема, російське ГРУ "влило" в цю структуру впродовж лише останніх трьох місяців не менше ніж $100 млн.
До реалізації цього сценарію будуть причетні й українські "опозиційні політики", які вже дістали гарантії фінансування медійної підтримки цих дій як із Москви, так і Будапешта.
Такий сценарій із використанням "наосліп" країни – члена НАТО в разі успіху на Закарпатті пропонує ГРУ для застосування і на інших напрямках.
Джерело: Дмитрий Тымчук / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора