У сприйнятті кредиторів ризик на роботу в Україні проти січня 2019 року знизився вдвічі. Це потужний сигнал для "товстосумів"
У Давосі президент Володимир Зеленський надіслав чіткий сигнал, що Україна змінюється і стає ефективнішою економікою, зазначив економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, позаштатний радник президента з макроекономічної політики Олег Устенко.
Давос: чотири роз'яснення.
1. Будь-який інвестор завжди має можливість вибору. У нього є гроші, і він вибирає місце інвестиції, беручи до уваги співвідношення двох головних параметрів – рівня прибутковості інвестиції та рівня ризику.
2. Зеленський дуже чітко артикулює ідею, що у нас є достатньо багато цікавих інвестиційних проєктів, які дають прибутковість набагато вищу, ніж та, яку можна отримати в інших країнах. І паралельно чітко сигналізує, що ризик роботи в Україні активно знижується. Приклад цього – імовірна прибутковість, яку Україна може отримати за розміщення своїх боргових облігацій на міжнародному ринку запозичення капіталу. З огляду на все, вона буде не більшою за 5% річних. Це означає, що у сприйнятті кредиторів рівень ризику на роботу в Україні проти січня 2019 року знизився вдвічі. Це більш ніж потужний сигнал для "товстосумів".
3. У Давосі роблять наголос не на кредиторах, а на інвесторах. Тих, хто приносить так звані прямі інвестиції. За них колосальна конкуренція. Ось чому запропоновано запровадити механізм investment nanny (інвестиційної няні. – "ГОРДОН"). Імовірно, цей вислів може видатися дивним у дослівному перекладі – тому сміливо для внутрішнього використання користуйтеся словосполученням "менеджер з інвестиційної підтримки". Для тих, хто розмовляє англійською – це абсолютно логічна відповідь на запитання великих інвесторів, яке лунає тут так: Who is going to take care of me if/when I decide to invest? (Хто подбає про мене, якщо/коли я вирішу інвестувати? – "ГОРДОН") Відповідь президента: You will have an investment nanny (У вас буде інвестиційна няня. – "ГОРДОН") – більш ніж доречна. І очевидно, не позбавлена гумору. Зрозуміло, більше пояснень може дати прем'єр, але ідеться про підписання спеціальних угод із тими, хто наважується проінвестувати $100 млн і більше в нашу економіку. Імовірно, такі обсяги інвестицій вимагатимуть щонайменше додаткових умов з інфраструктури тощо.
4. Президент надіслав чіткий сигнал, що Україна змінюється і стає ефективнішою економікою. На податкові пільги у разі участі в приватизації на суму, що перевищує $10 млн, мають право як українські, так і іноземні інвестори. Тому жодного викривлення конкуренції немає. Не шукайте "зради" там, де її немає.
Джерело: Oleg Ustenko / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора